Program stypendialny „100 na 100” im. Haliny Konopackiej i Ignacego Matuszewskiego kierowany jest do studentów wyróżniających się postawą, zaangażowaniem i wynikami w nauce. Comiesięczne stypendium w wysokości 1250 zł brutto będzie wypłacane przez rok (do grudnia 2019 roku).
Program uzyskał honorowy patronat Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa Fundacji LOTTO została również wpisana w program obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Stypendia będą nagrodą i wsparciem finansowym dla tych młodych ludzi, którzy mogą być wzorem do naśladowania dla rówieśników, wyróżniają się aktywną postawą społeczną, osiągnięciami w nauce oraz nie pozostają obojętni na otaczającą ich rzeczywistość. Właśnie tacy byli patroni programu – Halina Konopacka oraz Ignacy Matuszewski, którzy zapisali się złotymi zgłoskami w historii Polski.
O stypendia mogą się ubiegać pełnoletni studenci, którzy zaliczyli I rok studiów pierwszego stopnia lub I rok jednolitych studiów magisterskich i:
* są obywatelami Polski mieszkającymi w naszym kraju lub są obywatelami innego państwa, ale posiadają Kartę Polaka;
* są czynnymi studentami uczelni wyższej II roku lub wyżej i mają nie więcej niż 26 lat;
* mają dobre wyniki w nauce (średnia minimum 4,0);
* realizują swoje zainteresowania w różnych obszarach;
* działają na rzecz wzmocnienia postaw patriotycznych, społeczeństwa obywatelskiego oraz środowiska lokalnego;
* nie pobierają stypendiów od firm z kapitałem prywatnym.
Stypendyści Fundacji LOTTO będą mogli przeznaczyć uzyskane środki na pogłębianie swoich zainteresowań – np. na kursy, zakup niezbędnego dla dalszego rozwoju sprzętu (oprogramowanie, komputery, instrumenty muzyczne, sprzęt sportowy itp.), opłaty rekrutacyjne, zakup podręczników itp.
PK
Więcej Loterie
Loterie za zwrot butelek i powiązane z kodem pocztowym. Regulator koryguje monopol: 24 nowe licencje
Norwegia zdecydowała się na wyraźne rozszerzenie systemu licencji dla wybranych loterii charytatywnych. Regulator wydał 23 nowe licencje na loterie postcode oraz jedną licencję na loterię recyclingową. Wszystkie pozwolenia będą obowiązywać do 2035 roku.