GameExpo na Węgrzech
12-14 wrzesnia były najważniejszymi w tym roku dniami dla branży hazardowej na Węgrzech. W tym czasie w Budapeszcie odbywały się targi GAMEEXPO
12-14 wrzesnia były najważniejszymi w tym roku dniami dla branży hazardowej na Węgrzech. W tym czasie w Budapeszcie odbywały się targi GAMEEXPO.
Jak wiadomo, Węgry to niewielki rynek. Liczba wystawców była porównywalna do zeszłorocznej (45 stoisk). Wielu wystawców zdecydowało się na połączenie sił i bazowało na jednym stoisku w dwie – trzy firmy . Większość firm stanowili węgierscy producenci i dystrybutorzy automatów, swoje produkty prezentowało jednak wystawców zagranicznych, reprezentowanych przez lokalnych dystrybutorów, wśród nich: Novomatic, Suzo, Alfastreet, Photoplay i Errel, Apex, Garlando, Merkur Gaming, Barcrest, Comestero, JVH, Casino Technology czy Innovative Technology.
De facto wystawiało się więc wielu wystawców zagranicznych.
Oprócz nich swoje stoiska miały firmy z Austrii, Bułgarii, Niemiec, Irlandii, Malty, Holandii, Rumunii, Słowenii i Wielkiej Brytanii.
Największe stoisko zaprezentowało jak zwykle Ardeco Kft.(280m2). Prawie przy każdym standzie, można się było czegoś napić, a wystawcy prześcigali się pomysłach na zagodpodarowanie swojej powierzchni targowej.
„Warto wspomnieć, że Novomatic, wystawiający się na GAMEEXPO od wielu lat, uznał wystawę za udaną” – mówi Sandor Barna, dyrektor ds. organizacyjnych AvexTeam ltd.
Pomimo ostatnich niekorzystnych zmian prawnych na Węgrzech, organizatorzy są zadowoleni z frekwencji, która była porównywalna do zeszłorocznej.
Wielu ludzi przyszło z zaproszeniami lub zarejestrowało się wcześniej w intenecie. Zwiedzających bawili gitarzyści i mimowie.
Wystawcy byli zadowoleni, a 80% z nich potwierdziło swój udział w przyszłym roku.
Dziękujemy za materiał: Szanto Judit z Avex Teamltd.

www.gameexpo.hu
Więcej Automaty
Udział maleje, wartość rośnie. EY opublikował raport o szarej strefie
Na początku marca Zespół Analiz Ekonomicznych EY, jednego z największych koncernów doradczo-audytorskich na świecie, opublikował raport dotyczący udziału szarej strefy w sektorze hazardowym. Publikacja rzuca światło dynamikę zmian zachodzących w tym obszarze, zarówno z poziomu polskiej gospodarki, jak i w skali globalnej. Poniżej przedstawiamy kluczowe dane statystyczne dotyczące tego zjawiska.



