Ogolna 18 października 2022

Genius Sports nawiązuje współpracę z najlepszymi piłkarskimi ligami w Australii

Najwyższej klasy rozgrywki piłkarskie w Australii - męska oraz żeńska - zyskały poważnego partnera w dziedzinie dostawy danych. Genius Sports oficjalnie wchodzi bowiem na piłkarski rynek na Antypodach.

Genius Sports wyłącznym partnerem

Wraz z początkiem sezonu 2022/2023 Genius Sports nawiązał współpracę z dwiema najważniejszymi piłkarskimi ligami w Australii. Mowa o Isuzu UTE A-League oraz Liberty A-League. W pierwszym przypadku chodzi o rozgrywki męskie, w drugim kobiece. W ten sposób firma otrzymała wyłączne prawo do zbierania i rozpowszechniania oficjalnych danych ze wszystkich meczów A-League. Dla Genius Sports to kolejny rynek w portfolio. Od dawna uczestniczy w tym samym procesie chociażby w przypadku Premier League czy NFL.

Australijska piłka nożna szybko się rozwija. Liczba uczestników, zaangażowanie i transmisji pokazuje ekscytujący wzrost w ostatnich latach. Cieszymy się, że możemy współpracować z A-League na tym krytycznym etapie globalnej ekspansji, łącząc australijską piłkę nożną z milionami fanów na całym świecie, jako ich wyłączny oficjalny partner w zakresie danych – powiedział John Curzon, szef oddziału Australia, Sportstech w Genius Sports.

Nie tylko dane, ale także bezpieczeństwo

Genius Sports jednak nie skupi się wyłącznie na zbieraniu danych na potrzeby ligi. Dodatkowo wykorzysta technologie w walce z ustawianiem meczów i korupcją. Do zadań firmy będzie należeć monitorowanie zakładów, a także porównywanie ruchów kursów w czasie rzeczywistym z algorytmami predykcyjnymi. Wszystko po to, by wykryć podejrzaną aktywność w sieci.

Genius Sports to światowi liderzy w usługach związanych z danymi. Cieszymy się, że możemy z nimi budować to partnerstwo. Dane stanowią podstawę strategii Australian Professional Leagues, aby piłka nożna w Australii była najbardziej rozrywkowym sportem – powiedział Michael Tange, dyrektor ds. strategii i cyfryzacji APL.

Dodaj komentarz