Ogolna 3 sierpnia 2021

Genius Sports ogłasza partnerstwo z BCLC

Genius Sports ogłosiło nowe oficjalne partnerstwo w zakresie danych z British Columbia Lottery Corporation (BCLC), w celu wspierania operacji bukmacherskich. Oczywiście ma to związek z tym, że Kanada jakiś czas temu zalegalizowała zakłady sportowe na wybrane zdarzenia. 

Wieloletnia umowa

Genius Sport związało się wieloletnią umową z British Columbia Lottery Corporation (BCLC).

BCLC zarządza kasynami, bingo, loterią, zakładami sportowymi i hazardem komercyjnym; w imieniu Prowincji Kolumbii Brytyjskiej, trzeciej co do wielkości prowincji Kanady pod względem liczby ludności. Liczy ona pięć milionów mieszkańców, a na jej terenie dozwolone są kasyna, salony bingo, loterie, czy zakłady sportowe.

Uchwała zmieniająca prawo

Tak jak wspomnieliśmy senat Kanady niedawno uchwalił ustawę C-218, która mówi o bezpiecznych i regulowanych zakładach sportowych,

BCLC będzie wykorzystywać rozwiązania Genius Sports z zakresu LiveData i LiveTrading. Oprócz tego portfolio oficjalnych praw do danych Genius Sports będzie dostarczane do BCLC w tysiącach wydarzeń sportowych rocznie, z dodatkiem kanadyjskiej i angielskiej Premier League, Euroligi w koszykówkę i wielu innych zawodowych lig.

Współpraca BCLC z Genius Sports pokazuje, jak rodząca się kanadyjska branża zakładów sportowych już dostrzega znaczenie oficjalnych danych w budowie produktu, z którego zadowoleni będą klienci – powiedział dyrektor generalny Genius Sports Mark Locke.

Ogromny potencjał

Produkty i usługi oparte na najszybszych, najdokładniejszych i najbardziej wiarygodnych danych wzmocnią przewagę konkurencyjną BCLC i pomogą Kanadzie wykorzystać ogromny potencjał jej rynku zakładów sportowych – stwierdził Mark Locke, który jest pełen optymizmu w związku z podpisaną umową.

BCLC wybrało Genius Sports, aby ulepszyć swoje produkty bukmacherskie poprzez zwiększenie wiarygodności. Wszystko ma to związek z rzetelnymi danymi, bez których trudno zaistnieć w branży bukmacherskiej. Nawet na dopiero raczkującym rynku, ponieważ Kanada podobnie jak USA dopiero od niedawna otworzyła się na zakłady bukmacherskie.

Dodaj komentarz