Ogolna 27 września 2022

Geoff Hogg odchodzi z The Star. Grupa musi złożyć wyjaśnienia do NICC

Geoff Hogg, który pełnił obowiązki dyrektora generalnego The Star Entertainment Group, zrezygnował ze swojego stanowiska. Stało się to dwa tygodnie po tym, jak grupa została uznana przez Niezależną Komisję Kasyna Nowej Południowej Walii za niezdolną do posiadania odpowiedniej licencji. 

Odejście w ważnym momencie

Odejście Hogga następuje dzień przed tym, kiedy grupa The Star będzie musiała przedstawić swoje wyjaśnienia NICC (Niezależna Komisja Kasyna Nowej Południowej Walii). Komisja stwierdziła, że The Star wielokrotnie łamało prawo i wprowadzało w błąd banki oraz przez wiele lat było infiltrowane przez elementy przestępcze.

Rezygnacja ze strony Hogg’a, który pracował w The Star od ponad dekady, została przyjęta przez zarząd operatora. Ostateczna data odejścia nie została jeszcze ustalona. Sam Hogg ma współpracować z zarządem The Star aby w uporządkowany sposób przekazać wszystkie swoje obowiązki wykonawcze.

Ben Heap tymczasowo w nowej roli

Tymczasowo do roli prezesa wykonawczego powołany został Ben Heap. Co ciekawe, Heap odmówił wypłaty jakiegokolwiek dodatkowego wynagrodzenia w czasie, gdy ma zajmować się nową dla siebie rolą.

Heap będzie sprawował tę funkcję do momentu rozpoczęcia pracy w The Star przez Robbiego Cooke’a, który stanie się dyrektorem zarządzającym i generalnym. Cooke obecnie pełni funkcję dyrektora zarządzającego dostawcy urządzeń EFTPOS (Electronic Funds Transfer at Point of Sale).