Ogolna 1 grudnia 2022

GiG wprowadza kolejnego operatora naziemnego do Ontario

autor: Mateusz Mazur
Gaming Innovation Group (GiG) podpisała umowę wstępną z nienazwanym operatorem naziemnym w Ontario. Pozwoli ona GiG wdrożyć swoją platformę, zakłady sportowe i rozwiązanie OMNI w Ontario.

Nowy operator w 2023 roku

GiG otrzymało licencję na oferowanie swoich usług na terenie Ontario w lipcu. Dostawca umożliwił już dwóm innym operatorom rozpoczęcie działalności na rynku Ontario. Chodzi między innymi o Kings Media Ltd, który, dzięki umowie z GiG, pojawił się w prowincji w sierpniu.

Kolejna taka umowa ma wejść w życie w pierwszej połowie 2023 roku: – Jestem naprawdę podekscytowany podpisaniem umowy z partnerem naziemnym, który z powodzeniem działa na rynku Ontario od wielu dziesięcioleci — powiedział Ben Clemes, dyrektor generalny GiG North America. – Ich działalność retail daje GiG możliwość zaprezentowania mocy naszego sprawdzonego rozwiązania OMNI wraz z naszym pełnym katalogiem produktów, w tym kasynem, zakładami sportowymi i rozwiązaniem frontendowym – dodał Clemes.

Niejasna przyszłość iGamingu w Ontario

Los iGamingu w najbardziej zaludnionej kanadyjskiej prowincji stanął niedawno pod znakiem zapytania. Wszystko przez kroki prawne podjęte przez Radę Mohawków w Kahnawàke. Rada wniosła skargę konstytucyjną do Sądu Najwyższego Ontario, argumentując, że przepisy dotyczące hazardu są niezgodne z konstytucją.

Komercyjne zakłady i gry są legalne w Kanadzie tylko wtedy, gdy są „prowadzone i zarządzane” przez rząd prowincji. Ontario wprowadziło natomiast w tym roku system licencyjny, który umożliwił 30 różnym operatorom działalność na terenie kanadyjskiej prowincji.

Dodaj komentarz