Gigantyczna kara dla Ladbrokes

kategoriaBukmacherka autorBB data03.08.2019
Ladbrokes Coral Group został ukarany grzywną wysokości 7,2 miliona dolarów za niewdrożenie odpowiednich zabezpieczeń, które miały zapobiec m.in. praniu brudnych pieniędzy.

Komisja ds. hazardu przeprowadziła dochodzenie w sprawie Ladbrokes Coral w okresie od listopada 2014 r. do października 2017 r. W trakcie śledztwa funkcjonariusze odkryli, że bukmacher dopuścił się kilkukrotnego złamania prawa. I nie chodzi tutaj o nielegalną reklamę, ale bardzo poważne kwestie: 

– Umożliwienie prania brdunych pieniędzy. 

– Nakłanianie potencjalnie uzaleznionych graczy do hazardu. 

​​Ladbrokes nie zareagował, gdy jeden z graczy stracił 98 000 funtów w ciągu dwóch i pół roku. W tym okresie dokonał 460 depozytów. Co więcej ten sam klient poprosił operatora, by nie wysyłał mu ofert promocyjnych, ale ten nie uszanował jego prośby. 

W innych przypadkach, gdy gracze dokonywali dużych depozytów – niektórzy na ponad milion funtów w krótkim okresie czasu, bukmacher także nie reagował. Operator w takich przypadkach nawet raz nie poprosił klientów o potwierdzenie, skąd pochodzą ich ogromne fundusze na grę. 

Decydenci w firmach hazardowych muszą inwestować w dobro swoich klientów i uczciwość gier hazardowych. Tak ogromne błędy systemowe u jednego z największych operatorów na świecie są niedopuszczalne. Dają możliwości do prania brudnych pieniędzy, a w takich przypadkach zawsze musimy reagować zdecydowanie – powiedział dyrektor wykonawczy Komisji ds. Hazardu, Richard Watson. 

Cóż, wysoka kara dla Ladbrokes Coral Group nie dziwi, ponieważ bukmacher dopuścił  się bardzo dużych nieprawidłowości w latach 2014-2017. 

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
BB 03.08.2019
    ]