Bukmacherka 3 sierpnia 2019

Gigantyczna kara dla Ladbrokes

autor: BB
Ladbrokes Coral Group został ukarany grzywną wysokości 7,2 miliona dolarów za niewdrożenie odpowiednich zabezpieczeń, które miały zapobiec m.in. praniu brudnych pieniędzy.

Komisja ds. hazardu przeprowadziła dochodzenie w sprawie Ladbrokes Coral w okresie od listopada 2014 r. do października 2017 r. W trakcie śledztwa funkcjonariusze odkryli, że bukmacher dopuścił się kilkukrotnego złamania prawa. I nie chodzi tutaj o nielegalną reklamę, ale bardzo poważne kwestie: 

– Umożliwienie prania brdunych pieniędzy. 

– Nakłanianie potencjalnie uzaleznionych graczy do hazardu. 

​​Ladbrokes nie zareagował, gdy jeden z graczy stracił 98 000 funtów w ciągu dwóch i pół roku. W tym okresie dokonał 460 depozytów. Co więcej ten sam klient poprosił operatora, by nie wysyłał mu ofert promocyjnych, ale ten nie uszanował jego prośby. 

W innych przypadkach, gdy gracze dokonywali dużych depozytów – niektórzy na ponad milion funtów w krótkim okresie czasu, bukmacher także nie reagował. Operator w takich przypadkach nawet raz nie poprosił klientów o potwierdzenie, skąd pochodzą ich ogromne fundusze na grę. 

Decydenci w firmach hazardowych muszą inwestować w dobro swoich klientów i uczciwość gier hazardowych. Tak ogromne błędy systemowe u jednego z największych operatorów na świecie są niedopuszczalne. Dają możliwości do prania brudnych pieniędzy, a w takich przypadkach zawsze musimy reagować zdecydowanie – powiedział dyrektor wykonawczy Komisji ds. Hazardu, Richard Watson. 

Cóż, wysoka kara dla Ladbrokes Coral Group nie dziwi, ponieważ bukmacher dopuścił  się bardzo dużych nieprawidłowości w latach 2014-2017. 

Dodaj komentarz