Ogolna 18 października 2021

Gigantyczna oferta za Playtech. Dostawcę zamierza wykupić Aristocrat Leisure

Brytyjski dostawca oprogramowania hazardowego i treści, firma Playtech otrzymała gigantyczną ofertę o wartości 2,1 miliarda funtów (3,9 miliarda dolarów) od australijskiego przedsiębiorstwa Aristocrat Leisure. Co najważniejsze obecnie wszystko wskazuje, że zostanie ona przyjęta. Tym samym mówimy o prawdopodobnie jednym z największych przejęć w branży hazardowej. 

Strategia Aristocrat Leisure

Decyzja 16-tej co do wielkości spółki giełdowej w Australii, z kapitalizacją rynkową w wysokości 29 miliardów dolarów, nastąpiła, gdy zamknięcia kasyn uderzyły w wielu producentów gier. W tym samym czasie jednak gry online odnotowały wzrost, a także wiele stanów USA zdecydowało się zalegalizować hazard. Nie dziwi więc, że Aristocrat Leisure akurat w tym momencie zdecydował się złożyć ofertę za Playtech.

Dyrektor generalny Aristocrat, Trevor Croker, powiedział, że przejęcie Playtech pozwoli jego firmie rozszerzyć działalność, która opierała się dotychczas na sprzedaży automatów. Bez wątpienia Playtech toruje Aristocrat drogę do wejścia do branży gier online na prawdziwe pieniądze (RMG). Tym samym australijska firma wejdzie na rynek warty około 70 miliardów.

Jak ważna była legalizacja hazardu w USA?

Dyrektor generalny Aristocrat, Trevor Croker uważa, że legalizacja hazardu w USA otworzyła wiele nowych możliwości i szans: – Wejście na rynek amerykański pozwoli nam rozwinąć skrzydła. Tamtejszy rynek dopiero dojrzewa, a już jest wart kilkadziesiąt miliardów dolarów.

Wierzymy, że obecny rynek amerykański warty obecnie 70 miliardów dolarów ma potencjał, aby rosnąć zgodnie z szerszymi trendami konsumenckimi i technologicznymi, które przyspieszyły w czasie pandemii.  Co więcej nie jest tajemnicą, że przewiduje się, że rynek północnoamerykański odnotuje najsilniejszy wzrost w średnim okresie czasu – zakończył Croker.

Sprzedaż giganta

Playtech prowadzi największe w branży specjalnie zaprojektowane kasyno na żywo i jest jednym z największych na świecie dostawców oprogramowania do gier hazardowych online, rozwija platformy i treści dla branży hazardowej i działa w 24 krajach. Poza tym dostarcza oprogramowanie dla 170 operatorów gier online w sektorze RMG, w tym gigantów zakładów sportowych, takich jak Entain (właściciel Ladbrokes), Flutter i Bet365.

Z całą pewnością ewentualne przejęcie uzupełnił infrastrukturę hazardową Aristocrat, ale oznacza to również przebranżowienie Aristocrat z dostawcy infrastruktury na operatora gier i zakładów za pośrednictwem działu business-to-consumer (B2C) firmy Playtech.