GLMS i ERASMUS uruchamiają projekt edukacyjny “IntegriSport”

kategoriaOgolna autorMC data10.02.2019
Globalny System Monitorowania Loterii (GLMS) ogłosił swoją pierwszą inicjatywę w 2019 r., oficjalnie uruchamiając swój "projekt IntegriSport", opracowany we współpracy z ogólnoeuropejskim programem edukacyjnym i szkoleniowym ERASMUS.

Integrisport Erasmus + był jednym z dwóch projektów dotyczących walki z manipulacją sportem (ustawianiem meczów), który został sfinansowany przez Unię Europejską za pośrednictwem programu Erasmus + Sport w 2018 r.

Program IntegriSport Erasmus + będzie realizowany od stycznia 2019 r. do grudnia 2020 r. i ma na celu przyspieszenie działań związanych ze śledztwem w sprawie przestępstw związanych z manipulacjami sportowymi, poprzez podnoszenie świadomości organów ścigania i zainteresowanych stron w odniesieniu do identyfikacji manipulacji oraz korupcji w sporcie na Cyprze, w Finlandii, na Węgrzech, na Litwie, w Holandii, Portugalii i na Słowacji.

Wprowadzając IntegriSport, GLMS podzielił projekt na dwie dyscypliny szkoleniowe:

  1. Fazę badawczą
  2. Podnoszenie świadomości.

Przy opracowywaniu modułów projektu IntegriSport, GLMS i ERASMUS są wspierane przez siedem europejskich organów ścigania.

IntegriSportem będzie kierował Project Manager Norbert Rubicsek, który powiedział: "Cieszę się, że GLMS jest partnerem tego projektu. Z niecierpliwością czekam na dalszą współpracę z GLMS i jestem pewien, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie Sport Integrity i dzięki globalnej sieci, GLMS znacząco przyczyni się do sukcesu naszego projektu."

GLMS informuje ponadto, że jego nowa dyrektywa szkoleniowa została poparta przez Radę Europy, a projekt wspiera ustanowiony program Keep Crime out of Sport (KCOOS). Partnerstwo uzupełniają: profesjonalni sportowcy z UE, GLMS – organizacja, która oferuje wiedzę na temat monitorowania zakładów oraz Uniwersytet Aix-Marseille, który odgrywa istotną rolę w działaniach badawczych. Organizacje partnerskie dodadzą wiarygodności projektowi, włączając w niego swoich specjalistów i ich wiedzę oraz doświadczenie. 

Przewodniczący GLMS, Ludovico Calvi, dodał: "Z wielką przyjemnością uczestniczymy w tej ważnej inicjatywie. GLMS jest bardzo dobrze przygotowana do wspierania partnerów projektu w opracowywaniu i dostarczaniu narzędzi edukacyjnych i czekamy na kolejne kroki, aby skutecznie współpracować ze wszystkimi kluczowymi interesariuszami."

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
MC 10.02.2019
    ]