Bukmacherka 15 lutego 2024

Globalna awaria BetConstruct. Duże straty naszych bukmacherów

Z dużymi problemami technicznymi zmaga się Betconstruct, dostawca technologii dla kilku firm bukmacherskich. Z powodu awarii związanej z Microsoft przez ponad dobę nie działają strony internetowe m.in. Betcris, GO+Bet, czy Betters.

BetConstruct to wielokrotnie nagradzany na całym świecie dostawca technologii i usług dla branży gier online i stacjonarnych. Firma od wielu lat świadczy usługi dla największych firm bukmacherskich. Jest integralną częścią SoftConstruct, firmy, która wprowadza na rynek innowacyjne technologie. Obecnie zatrudnia ponad 6000 pracowników i posiada 16 oddziałów działających na całym świecie.

Od kilkunastu godzin (środa 21:30) firma ma ogromne problemy techniczne. Jak się dowiedzieliśmy, ma to problem z awarią w Microsoft.

BetConstruct odniósł się do sprawy w oficjalnym poście na LinkedInie.

“Szanowni Użytkownicy,

Piszemy, aby szczerze przeprosić za niedogodności spowodowane ostatnimi problemami wpływającymi na nasze produkty i usługi w związku z czynnościami konserwacyjnymi. Rozumiemy, że spowodowało to poważne zakłócenia i jest nam z tego powodu bardzo przykro.

Nasz zespół zidentyfikował już główną przyczynę problemu, ściśle współpracując z naszymi partnerami z firmy Microsoft, a teraz poważnie pracuje nad rozwiązaniem skutków powstałego problemu.

Możecie spodziewać się, że problem zostanie całkowicie rozwiązany w ciągu najbliższych godzin. Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość.  Dokładamy wszelkich starań, aby informować was na bieżąco poprzez regularne aktualizacje” – czytamy.

Na problemach technicznych BetConstruct ucierpiało kilka firm działających w Polsce, m.in. Betcris, GO+Bet, czy Betters. W dniu meczu Legii Warszawa w Lidze Konferencji Europy, wielu spotkaniach w Lidze Europy, czy meczu Igi Świątek nie mogły świadczyć swoich usług. Straty z pewnością będą bardzo duże…

W środę około 21:30 wystąpiły pierwsze problemy z platformą przyjmowania zakładów. Niestety do dziś provider nie przywrócił jej funkcjonalności. Klienci nie mogą postawić zakładów, zrobić depozytów ani wypłacić środków. Z naszej pozycji operatora również nie możemy tego zrobić. Według informacji, jaką posiadamy od BetConstruct, występuje ciągły problem z aktualizacją serwera SQL Microsoft. Awaria może potrwać nawet do piątku rano. Dotknęło to wszystkie podmioty operujące na systemie dostarczonym przez BC. Mam nadzieję, że od jutra funkcjonalność systemu wróci do normy. Klienci mogą być spokojni o swoje środki znajdujące się na ich kontach na platformie – przekazał nam Jacek Jakubowski, CEO Betcris Polska.

Dodaj komentarz