Golden Pony dla Zamelków (z Rydzyny)
W piątkowy wieczór (26.10.07) w halach dworca kolejowego Marittima w Genui odbyła się uroczysta gala podczas której po raz piąty wręczono międzynarodowe wyróżnienie Golden Pony.
W piątkowy wieczór (26.10.07) w halach dworca kolejowego Marittima w Genui odbyła się uroczysta gala podczas której po raz piąty wręczono międzynarodowe wyróżnienie Golden Pony właścicielom parków rozrywki, wesołych miasteczek i centrów rozrywki rodzinnej z Europy. Reprezentowane były też kraje pozaeuropejskie Kolumbia i Indie.
Wyróżnienie to nabiera coraz większej wagi i stanowi dużą nagrodę w wymiarze prestiżowym dla właścicieli branżowych firm za efekty ich pracy.
Pomysłodawcą tego wyróżnienia jest Danielo Tosetto redaktor naczelny i wydawca międzynarodowego miesięcznika „Park and Games Industry” wspierany obecnie przez stowarzyszenia krajowe i międzynarodowe.
Na pierwszej Gali w 2003 w Rimini nie było Polaków. Ze strefy krajów postkomunistycznych wyróżnienie otrzymał wtedy Milosz Vajner za realizację parku rozrywki Babylon w Libercu.
Od 2004 wyróżnienia otrzymują Polacy. W roku 2004 wyróżniony został park rozrywki Rabkoland oraz centrum rozrywki rodzinnej Las Vegas w Warszawie Teresy Hiszpańskiej. W roku 2005 – Błążej Niewinowski z rodziną z Łodzi, w roku 2006 rodzina Zamelków (Robert, Mietek, Teresa, Marzena) z Leszna.
Tegoroczne Golden Pony powędrowało do Rydzyny do rodziny Zamelków – Edmunda, Janiny, Rafała i Aliny. Edmund Zamelek związany jest z branżą od 1970 roku. W roku 1984 uruchomił własne wesołe miasteczko, które od roku 1991 pracuje pod nazwą „Bajka”.
Trzy wyróżnienia powędrowały do Rosji. Uhonorowany został prof. Boris Rabinowicz największy chyba w Rosji autorytet w zakresie parków rozrywki, których znajduje się tam aż 600, Piotr Pigalew z Odessy i Monika Dussouchet z syberyjskiego Krasnojarska.