Ogolna 17 stycznia 2023

Greentube przejmuje większościowy pakiet udziałów w Alteatec

autor: Mateusz Mazur
Greentube, dział cyfrowych gier i rozrywki firmy Novomatic, nabył pakiet kontrolny w Aleatec, dostawcy platform i systemów zarządzania igamingiem. 

Greentube przejmuje Aleatec

Greentube Austria wejdzie w posiadanie większościowego pakietu udziałów w Aleatec. Warunki finansowe transakcji nie zostały jednak ujawnione. Greentube zauważył, że to przejęcie znacznie wzmocni jego ofertę B2B, dając mu kontrolę nad systemem zarządzania Alteatec Olympus One i technologią platformy, która obejmuje silniki bonusowe i inne narzędzia grywalizacji.

Ponadto Greentube zapowiedział, że zamierza wykorzystać technologię przesyłania strumieniowego na żywo oraz lektora firmy Alteatec, aby ulepszyć swoje portfolio treści. Obejmuje to także połączenie technologii Alteatec z ofertą elektronicznych gier stołowych Novo Unity.

Thomas Graf dyrektorem zarządzającym

Alteatec zyskał duży rozgłos od czasu uregulowania rynku automatów i pokera w Niemczech. Dostawca zapewnia bowiem dostęp do swojej platformy markom należącym zarówno do Novomatic, jak i Gauselmann Group.

W ramach przejęcia dyrektor generalny Greentube Thomas Graf i dyrektor operacyjny Georg Gubo zostaną dyrektorami zarządzającymi Alteatec wraz z obecnym dyrektorem generalnym Christianem Saelem. – Cieszę się, że mogę rozpocząć rok 2023 w tak wspaniały sposób – powiedział Graf. – Alteatec jest liderem na rynku technologii igamingowych, a możliwość skorzystania z usług tak utalentowanego i doświadczonego zespołu będzie bardzo znaczącym wsparciem dla Greentube – dodał.

Dodaj komentarz