Historyczne wydarzenie w Holandii
Lottovate ogłosił wprowadzenie na rynek Raffld, czyli pierwszej nowej loterii na rynku holenderskiej od prawie 30 lat.
Nowa loteria dobroczynna jest skierowana przede wszystkim do holenderskich millenialsów (w wieku 22-36 lat). Według badań Lottovate to grupa demograficzna, która ogólnie nie gra obecnie na loterii, ani nie przekazuje darowizny na cele dobroczynne.
Opracowany w oparciu o opinie graczy, Raffld daje szansę na zdobycie doświadczeń, którymi mogą podzielić się ze swoimi przyjaciółmi. Innymi słowy, nie chodzi tu o pieniądze.
Około jedna czwarta holenderskiej populacji to pokolenie millenialsów. W niedawnym sondażu przeprowadzonym na grupie 1000 holenderskich millenialsów, prawie dwie trzecie (62%) respondentów stwierdziło, że grało na loterii dwa razy w roku lub rzadziej. Ponad połowa (55%) stwierdziła, że przekazała środki na cele charytatywne raz na pół roku lub rzadziej. A 85% stwierdziło, że to doświadczenia a nie pieniądze czynią ich szczęśliwszymi.
– W wydarzeniu startującym loterię wzięło udział tak wielu ludzi z branży, od partnerów charytatywnych po media. Holandia czekała 30 lat na pojawienie się czegoś nowego i myślę, że Raffld jest zupełnie inny niż wszystko na rynku – powiedział rzecznik prasowy Lottovate w rozmowie z TotallyGaming.com.
– Zdumiewające w Raffld jest to, że otwiera całkowicie nowy rynek, który wcześniej nie istniał, Raffld to loteria stworzona dla pokolenia millenialistów i stworzyliśmy ją w połączeniu z nimi – dodał.
Peter-Paul de Goeij, dyrektor zarządzający Lottovate, powiedział: – Raffld to inny rodzaj loterii. Chodzi o zdobywanie doświadczeń i dzielenie się nimi z przyjaciółmi, a nie pieniędzmi. Tworząc produkt dla osób, które obecnie nie grają w loterie otwieramy całkowicie nową pulę funduszy na cele charytatywne.
Gracze wybierają kategorię nagrody, którą są zainteresowani, organizację charytatywną, którą chcą wspierać, oraz przyjaciół, z którymi chcą się bawić. Los kosztuje 16 euro i obejmuje cztery losowania. Aby zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo można łączyć się w grupy do czterech znajomych. Jeśli wygrywasz, wszyscy wygrywają.