Ogolna 29 sierpnia 2022

IAC kupuje kolejne akcje MGM Resorts International

Firma InterActive Corp (IAC) nabyła akcje MGM Resorts International o wartości około 41,7 milionów dolarów, zgodnie z dokumentem złożonym w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Cel kupienia akcji

IAC zajmuje się mediami cyfrowymi i usługami internetowymi. Zakupione akcje mają na celu zwiększenie udziału firmy w MGM Resorts do 16,5%. Firma chce wykorzystać rozwijającą się branżę hazardu online i zakładów sportowych.

Duże wahania cen akcji MGM Resorts

Ten ruch może okazać się strategiczny, biorąc pod uwagę ostatnie wahania cen akcji. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy wahały się bowiem od 27 do 25 dolarów za akcje. Spadły w ten sposób z poziomu 45-48 dolarów z początku roku.

W lutym MGM Resorts International i IAC nabyły po 4,5 miliona akcji zwykłych MGM Resorts, sprzedanych przez firme Corvex Management zajmującą się zarządzaniem i relacjami z inwestorami. W tym czasie akcje zostały wycenione na 45 dolarów za sztukę. Obie firmy wydały łącznie 405 milionów dolarów na ich zakup. Wcześniej IAC nabył 12% akcji MGM Resorts, w transakcji z 2020 roku, o wartości ponad miliarda dolarów. Ten najnowszy ruch wskazuje na ciągłe zainteresowanie IAC MGM Resorts, ponieważ firma nadal się rozwija i rozszerza w pionie hazardu online.

Dodaj komentarz