W każdym razie o sile hazardu na świecie (bo w Polsce wiemy jak jest), niech świadczy fakt, że niedawna wystawa automatów rozrywkowych (EAG) odbywająca się również w hali ExCel zajęła ósmą część tego co ICE.
Do Londynu przyjechali wszyscy znaczący, światowi producenci automatów hazardowych i wyposażenia kasyn. Alejkami wśród stoisk przelewa się nieustannie wielojęzyczny tłum i chwała organizatorom, że uruchomili tyle stanowisk do rejestracji gości, że mimo tysięcy osób nie tworzyły się kolejki.
Największe stoisko, a właściwie lika stoisk, zaprezentował na targach Novomatic, który po ostatnich przejęciach kilku firm wyrasta na europejskiego lidera hazardu. Amerykanie z IGT, WMS i Bally co roku prezentują w Londynie nowe gry. Nie zawiódł Aristocrat.
Jednak same automaty to już nie wszystko. Gra musi hulać na tablecie, telefonie komórkowym i laptopie. Wszystkie nowe prezentowane na wystawie gry to multiplatforówki. Odpalą na IOS, DOS, Windowsie i Androidzie, a jak się ktoś uprze to i na smartwatchu.
Tyle na gorąco z ICE 2015.
W.B.
Więcej Automaty
Local content w branży gier na pieniądze. „Nie ścigamy się o to, kto sprytniej rozliczy podatek. Konkurujemy jakością produktu i stabilnością”
W kwietniu rząd zainaugurował projekt "Local Content. Z korzyścią dla Polski". Jego celem jest zwiększenie udziału polskich firm we wspieraniu poszczególnych segmentów gospodarki. Jak natomiast to wygląda w kontekście branży gier na pieniądze? O tym w rozmowie z Interplay.pl opowiedział Piotr Fedak, prezes Promatic Group - polskiego producenta automatów i…