W specjalnym transporcie jest przewożony do Warszawy. Jak powiedział wiceminister sprawiedliwości Wojciech Węgrzyn, wkrótce zostanie wydany stronie rosyjskiej.
Reporter RMF FM Roman Osica ustalił, że Ignatienko będzie w areszcie w Moskwie już w piątek.
" Mogę potwierdzić, że dziś rano pan Ignatienko opuścił tarnowski zakład karny, skąd jest transportowany do Warszawy.
Tutaj będzie przekazany właściwym służbom, które dokonają czynności związanych z ekstradycją – poinformował wiceminister.
Nie chciał ujawnić, kiedy dokładnie dojdzie do ekstradycji. "
Początkowo Ignatience stawiano dwa zarzuty.
Pierwszy mówił o tym, że od sierpnia 2009 roku do kwietnia 2010 roku Ignatienko jako pierwszy zastępca prokuratora obwodu moskiewskiego zdecydował się nie ścigać nielegalnej, związanej z organizacją przemysłu hazardowego działalności czterech osób.
Według Komitetu Śledczego, przyjął za to łapówkę w wysokości mniej więcej 1,5 miliona dolarów.
RMF FM
Więcej Automaty
Local content w branży gier na pieniądze. „Nie ścigamy się o to, kto sprytniej rozliczy podatek. Konkurujemy jakością produktu i stabilnością”
W kwietniu rząd zainaugurował projekt "Local Content. Z korzyścią dla Polski". Jego celem jest zwiększenie udziału polskich firm we wspieraniu poszczególnych segmentów gospodarki. Jak natomiast to wygląda w kontekście branży gier na pieniądze? O tym w rozmowie z Interplay.pl opowiedział Piotr Fedak, prezes Promatic Group - polskiego producenta automatów i…