Ogolna 17 lutego 2023

Imponujący wzrost przychodów DraftKings w IV kwartale 2022 roku

autor: Mateusz Mazur
W ciągu trzech ostatnich miesięcy 2022 roku DraftKings odnotował przychody w wysokości 855 mln dolarów, co oznacza wzrost o 81% w skali rok do roku.

Podwojenie całorocznych przychodów

Tak duży wzrost był efektem głownie poprawy w obszarze zakładów bukmacherskich, udanego wprowadzenia na rynek nowych produktów bukmacherskich i iGaming, uruchomienie swojej oferty w nowych jurysdykcjach oraz dalszego utrzymywania klientów i monetyzacji w stanach, gdzie DrafKings był już obecny.

Co więcej, całoroczne przychody uległy niemal podwojeniu do 2,2 mld dolarów, a straty z działalności operacyjnej zostały nieznacznie ograniczone do 1,51 mld dolarów w porównaniu z 1,56 mld dolarów w 2021 r. Oczekiwania przekroczył również wynik w zakresie skorygowanej EBITDA.

– Jestem bardzo zadowolony z tego, jak zakończyliśmy rok 2022. Położyliśmy silny nacisk na odpowiednie zarządzanie wydatkami, a przychody stale wzrastały – powiedział Jason Robins, dyrektor generalny i współzałożyciel DraftKings.

Perspektywy na dalszy wzrost

Wyniki finansowe DraftKings ulegają systematycznej poprawie. W przypadku grupy kluczowym jest jednak, aby przychody wzrastały, a straty malały w tempie, które zadowoli inwestorów.

DraftKings podniósł także swoją wycenę na rok podatkowy 2023 z przedziału 2,8 – 3 mld dolarów, który została ogłoszona 4 listopada 2022 r., do przedziału 2,85 mld dolarów – 3,05 mld dolarów.

Według zrewidowanych szacunków firmy na 2023 rok, roczny wzrost wyniesie w nadchodzących miesiącach od 27% do 36%.

Dodaj komentarz