Ogolna 8 czerwca 2022

Innowacyjna weryfikacja wieku na niemieckim rynku. Genialne rozwiązanie Incode?

autor: Mateusz Mazur
Firma Incode Technologies uzyskała aprobatę niemieckiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich (KJM) dla swojego rozwiązania, które ma ułatwić weryfikację wieku klientów korzystających z usług firm bukmacherskich online. 

Ułatwiona weryfikacja wieku

W marcu 2020 roku Niemcy zatwierdziły przepisy wprowadzające nowe regulacje w stosunku do operatorów świadczących swoje usługi online. Ustawa weszła w życie w ubiegłym roku i wymaga od bukmacherów uwierzytelniania tożsamości klientów. Przede wszystkim chodzi tutaj o weryfikację wieku w celu ustalenia, czy są oni osobami pełnoletnimi.

Z pomocą operatorom przychodzi firma Incode, która opracowała innowacyjne rozwiązanie. Polega ono na weryfikacji wieku użytkownika na podstawie zdjęcia z dowodu osobistego oraz selfie. Po przesłaniu fotografii “mikrousługa weryfikacji tożsamości” Incode identyfikuje tożsamość użytkownika i przeprowadza testy w celu potwierdzenia autentyczności dokumentów.

Ochrona nieletnich

Jako że KJM jest czołowym niemieckim regulatorem odpowiedzialnym za ochronę nieletnich w Internecie, po otrzymaniu pozytywnego orzeczenia Incode będzie mógł dostarczać swoje rozwiązanie operatorom.

Ricardo Amper, dyrektor generalny Incode nie ma wątpliwości, że rozwiązanie to jest bezpieczne: – W Incode staramy się budować zaufanie do cyfrowego świata, ułatwiając ludziom na całym świecie łatwiejszą, szybszą i bezpieczniejszą weryfikację swojej tożsamości.

– Dzięki pozytywnej opinii wydanej przez KJM Incode Technologies będzie w stanie chronić nieletnich w Niemczech, starając się przy tym poprawić wskaźniki rejestracji dla kwalifikujących się graczy – dodał Amper.

tagi:Incode