Loterie 19 maja 2021

Intralot i Saga dochodzą do porozumienia

Grecki gigant loteryjny Intralot osiągnął wiążącą umowę z Saga Consultoria e Representações Comerciais e Empresariais w kwestii sprzedaży akcji w Intralot do Brasil. Transakcja ma wynieść 700 000 euro.

Intralot posiada obecnie 80% udziałów w  Intralot do Brasil, a Saga pozostałe 20%. Tym samym gdy transakcja dojdzie do skutku, Saga przejmie pełną kontrolę nad biznesem, ale Intralot  nadal będzie dostarczał swoją technologię do gier Intralot do Brasil.

Kondycja finansowa Intralot

Intralot podał, że brazylijski oddział przyniósł 0,5% zysków grupy przed odsetkami, podatkami, amortyzacją (EBITDA) w 2020 roku.

Warto przypomnieć, że na początku tego miesiąca, EBITDA firmy Intralot w 2020 roku wyniosła 66,2 mln euro, podczas gdy przychody za cały rok osiągnęły 292,9 mln euro, a zysk brutto 75,3 mln euro.

Kolejna sprzedaż

Transakcja ma miejsce po tym, jak Intralot w lutym sfinalizował sprzedaż 20% udziałów w Intralot de Peru SA firmie  Nexus Group. Co ciekawe w pierwotnej umowie Nexus zgodził się zapłacić 21,0 mln USD za przejęcie udziałów, ale po uwzględnieniu podatków i kosztów transakcji ostateczna wartość zapłaty wyniosła 16,2 mln USD.

Tym razem kwota sprzedaży będzie niższa, ale sama transakcja jest kolejnym ważnym strategicznym krokiem Intralot w budowie stabilnej firmy, która ma za zadanie zwiększać zyski i przychody z roku na rok.

Dodaj komentarz