Loterie 30 maja 2022

Intralot z dobrymi wynikami za pierwszy kwartał

Grecki gigant loteryjny Intralot opublikował wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Z danych wynikach, że grupa odnotowała przychody korporacyjne w wysokości 415 milionów euro, co oznacza wzrost o 20% w porównaniu z analogicznymi wynikami w 2021 roku. 

Dobre wyniki Intralot

W udostępnionym raporcie, notowana na giełdzie w Atenach grupa Intralot przedstawia wyniki z pierwszego kwartału (okres kończący się 31 marca) tego roku. Grecki gigant loteryjny odnotował przychody korporacyjne w wysokości 415 milionów euro. Tym samym jest to wzrost o 20% w porównaniu z analogicznymi wynikami z 2021 roku, gdy przychody wyniosły 345 milionów euro.

Wzrost o 70 milionów euro wynika z dobrych osiągnięć B2C (+33 milionów euro), usług technologicznych (+22 miliony euro) czy zarządzanych kontraktów B2B (+14 milionów euro). Licencjonowane operacje B2C Intralot na Malcie utrzymały świetnie wyniki w postaci wzrostu sprzedaży o 18 milionów euro.

EBITDA Intralot w pierwszym kwartale wyniosła 110 milionów, co oznacza wzrost o 66% z analogicznymi wynikami w ubiegłym roku.

Kluczowe kamienie milowe

O wynikach Intralot wypowiedział się dyrektor generalny Sokratis P. Kokkalis: – Pomyślne zakończenie optymalizacji struktury kapitałowej w sierpniu 2021 roku oraz znaczne zmniejszenie zadłużenia było kluczowym kamieniem milowym dla Intralot. Możemy tym samym wykorzystać znaczące możliwości w USA i na całym świecie w nadchodzących latach w dziedzinie loterii czy zakładów sportowych.

W połączeniu z silnym odbiciem na kluczowych rynkach po złagodzeniu przepisów związanych z pandemią COVID-19, wyniki za ubiegły rok wyznaczyły spółce stabilny kurs wykorzystywania nowych możliwości i tworzenia opłacalności dla wszystkich jej interesariuszy.

W połowie kwietnia Intralot przedstawił wyniki za 2021 rok, gdzie odnotował wzrost przychodów o 20%.

Dodaj komentarz