Parki i Centra 9 sierpnia 2017

Inwałd Park kusi zniżkami na 10-cio lecie

autor: W.B.
To już dziesięć lat minęło od powstania w Inwałdzie koło Wadowic (woj. małopolskie) Parku Miniatur "Świat Marzeń".

Początkowo  na terenie kompleksu, który rozpościerał się na 40.000 m2, znajdowały się: Park Miniatur Architektonicznych, Zielony Labirynt, Mini Lunapark oraz piknikowa gastronomia. Jednorazowo na terenie kompleksu mogło przebywać od 200  do 500 osób. Bilet kosztował w 2007 roku 19zł.
Decyzja o powołaniu spółki i budowie parku zapadły jesienią 2005. Pierwsze prace budowlane ruszyły w grudniu 2005 roku. Całość prac wykonano w rekordowo szybkim czasie – 14 miesięcy.
W kolejnych latach kompleks uległ znacznej rozbudowie i obecnie w jego skład oprócz wspomnianego Parku Miniatur wchodzą: Dinolandia, Warownia Inwałd, Mini Zoo Kucyk i Ogród Jana Pawła II.

Szczegółową mapę atrakcji znajdziecie tutaj.
 Park Miniatur Świat Marzeń to niezwykłe miejsce, w którym podczas podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję i Meksyk będziesz podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. Znajdziesz tu wszystkie obiekty, które szanujący się turysta wyruszający w podróż dookoła świata powinien koniecznie zobaczyć. W ciągu zaledwie jednego dnia staniesz pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego. Większość miniatur, których w Parku Miniatur wykonana w skali 1:15, a kompleks wenecki – Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka – w skali 1:10.
 Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia to szczególne miejsce, w którym można cofnąć się w czasie i odbyć niezwykłą podróż do ery mezozoicznej. Wszystko za sprawą najbardziej reprezentatywnych przedstawicieli świata dinozaurów. I tak z bliska zobaczyć można groźnego Tyranozaura Rexa, Kompsognata wielkości kury czy też Mamenchizaura, który zaprasza gości na Plażę. Jest to jedyna w Europie kolekcja dinozaurów, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Niesamowite stwory to nie jedyne atrakcje Dinolandii. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – odpoczynek w cieniu trzcinowych parasoli, gra w minigolfa czy też wędrówki krętymi korytarzami Jaskini Tajemnic.
 Na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał też gród średniowieczny zajmujący teren 2,5 tys. m2. Przekraczając jego podwoje cofniesz się do XV wieku. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca – średniowieczną osadę, zbrojownię, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków.
Na miejscu można spotkać garncarza wypalającego garnki, niewiasty tkające materiały na krośnie, kowala wykuwającego miecz oraz szewca zajmującego się wyrobem skórzanych ciżemek. Zabawisz się też w stylu średniowiecznym – zagrasz w bilarda, kręgle, postrzelasz z łuku, zakręcisz się na karuzeli beczułki. A na zamku zwiedzisz komnatę damy, salę tortur, zbrojownię. W podziemiach zagrasz w laserowy paintball w otoczeniu smoków i rycerzy.
 Kucyk Mini Zoo położone jest na malowniczych pagórkach, otoczone zagajnikami i płynącą rzeczką tuż u podnóża Beskidu Małego. Piękne krajobrazy, różnorodność świata fauny i flory oraz atrakcyjne tereny, gwarantują doskonały wypoczynek, niezależnie od wieku, stanu zdrowia czy kondycji fizycznej oraz dostarczą niezapomnianych wrażeń. Zwiedzanie Mini Zoo to długi spacer po dość urozmaiconym terenie. Można tam zobaczyć gatunki zwierząt bardziej lub mniej znane – kangury benetta, zebu, dziki, szynszyle, szop pracz czy strusie emu i żurawie koroniaste. Każde zwierze można pokarmić specjalnie do tego przygotowaną karmą.
 Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie jest położony blisko Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej czy też Krakowa – miast, które wyznaczyły drogę życia Papieża Polaka. Znajduje się w nim 3-hektarowe dzieło przedstawiające postać Papieża, Bazylika Św. Piotra w Watykanie i bazylika Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Do stworzenia obrazu niezbędne było blisko 20 tys. odpowiednio dobranych roślin: drzew, krzewów, kwiatów i tony kamieni, żwiru i kruszywa. Wędrówka alejkami Ogrodu, których długość wynosi aż 8 km, pozwoli podziwiać poszczególne elementy całego obrazu, ale również zobaczyć zdjęcia przedstawiające drogę do świętości Papieża Polaka, czy też zapoznać się z niezwykłymi historiami z jego życia. Miejsce powstało z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać życie i drogę do świętości Papieża Polaka. Ogród pełni ważną funkcję w rozwoju edukacji i kultury. Jest źródłem wiedzy i inspiracji jako „żywe muzeum” Jana Pawła II.
 Te wszystkie atrakcje można zwiedzać obecnie z 40% zniżką ważną przy akupie biletu sezonowego online, a dodatkowo wziąć udział w losowaniu samochodu.

Dodaj komentarz