Izba pisze do Ministerstwa Finansów
Izba Gospodarcza Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych (IGPiOUR) zwróciła się 20 grudnia br. do Ministerstwa Finansów z pisemną prośbą o udzielenie interpretacji dotyczącej stosowania przepisów Ustawy O Grach i Zakładach Wzajemnych.
Izba Gospodarcza Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych (IGPiOUR) zwróciła się 20 grudnia br. do Ministerstwa Finansów z pisemną prośbą o udzielenie interpretacji dotyczącej stosowania przepisów Ustawy O Grach i Zakładach Wzajemnych.
Prośba dotyczy zmiany sposobu ustalania maksymalnej wartości stawki za udział w grze i jednorazowej wygranej na automatach o niskich wygranych (AoNW).
Stosowny zapis, który jest przedmiotem prośby o interpretację, znajduje się w przepisie art.2, ust.2b ustawy o grach i zakładach wzajemnych. W skrócie, chodzi o sposób ustalania kursu Euro, który w myśl Ustawy przyjmowany jest jako ten z ostatniego dnia poprzedzającego roku kalendarzowego. Rodzi to wiele problemów dla operatorów AoNW. Stosowanie tego zapisu w praktyce może spowodować bowiem częściowe zawieszenie eksploatacji AoNW do czasu ich przeprogramowania na nowy obowiązujący kurs.
Izba wnosi by wprowadzić, bądź okres przejściowy (3 miesiące) na obowiązek aktualizacji oprogramowania automatów, bądź przyjąć, że kurs Euro stosowany w trakcie homologacji danego AoNW rozciąga się na cały okres jego rejestracji.
Mnie przychodzi do głowy jeszcze jedno rozwiązanie przyjęte m.in. w Prawie Zamówień Publicznych – tam ustala się sztywny kurs Euro na dłuższy okres niż rok.
Ciekawe, czy Ministerstwo Finansów zdąży z odpowiedzią na pismo Izby przed 1 stycznia?
W.B.
Więcej Automaty
Promatic Group ogłasza współpracę z Kaizen Gaming. Powstał pierwszy projekt dla Betano w Czechach
Studio gier Promatic Games zrobiło kolejny krok w swoim międzynarodowym rozwoju. Firma oficjalnie ogłosiła nawiązanie współpracy z Kaizen Gaming, globalnym gigantem stojącym za marką Betano. Efektem tej kooperacji jest pojawienie się gier polskiego studia na platformie Betano.cz.