Bukmacherka 23 października 2023

Jagiellonia rozbiła bank pluszaków! Przekazano olbrzymi czek na akcję “Dorzuć misie”

autor: redakcja
Kolejna odsłona akcji "Dorzuć misie" zakończyła się ogromnym sukcesem i rekordem! Na murawie Stadionu Miejskiego w Białymstoku wylądowało 109 470 pluszaków, które dadzą wiele radości potrzebującym dzieciakom. Tym samym, dzięki ogromnemu zaangażowaniu kibiców, Fundacja STS (należącą do sponsora Jagiellonii – bukmachera STS) w miniony piątek przekazała 547 359 zł na Fundację Naszpikowani.

W niedzielne popołudnie (1 października) emocji na meczu Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa nie brakowało. Licznie zgromadzeni kibice na stadionie w Białymstoku spisali się na medal nie tylko w dopingu swojej drużyny, która zwyciężyła 2:0 ale także dlatego, że wzięli udział w akcji “Dorzuć misie”.

Fani, którzy przez dwa tygodnie poprzedzające mecz z Legią byli informowani o wydarzeniu, rzucili na murawę aż 109 470 maskotek. Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami, Fundacja STS za każdego misia przekazała 5 zł na wsparcie leczenia podopiecznych Fundacji Naszpikowani. Oficjalnie wręczono czeka na ponad pół miliona złotych przed piątkowym spotkaniem Jagiellonii z Zagłębiem Lubin (3:0).

Pluszaki rzucone na murawę w trakcie przerwy trafiły do lokalnych organizacji pomagającym dzieciom, o co zadba beneficjant akcji Fundacja Naszpikowani, która również zajęła się logistyką wywiezienia misiów ze stadionu.

W trakcie czterech odsłon akcji “Dorzuć misie” w Lubinie, Kielcach, Częstochowie i Białymstoku zebrano 120 666 maskotek. Tym samym, na konta osób potrzebujących trafiło 603 240 zł.

fot. Sport Twoją Szansą/Twitter

Dodaj komentarz