Loterie 15 lipca 2020

Jak grać w LOTTO online?

autor: Maciej Akimow
Dotychczas gra w LOTTO wszystkim Polakom kojarzyła się z koniecznością udania się do najbliższej kolektury i stacjonarnego zakupu losu, kuponu lub zdrapki. Dawniej nie wyobrażano sobie, by za zakłady płacić inaczej niż odliczonym bilonem i gotówką, a dopiero od kilku lat - kartą. To jednak ulega zmianie. Nasi rodacy coraz chętniej decydują się na grę w LOTTO w internecie. Nic jednak dziwnego - Totalizator Sportowy swoim klientom oferuje wyjątkowo łatwą i intuicyjną możliwość gry w sieci. Jak wygląda proces rejestracyjny w zakładach LOTTO online?Jak grać w LOTTO krok po kroku? Jak zwycięzca może odebrać potencjalną wygraną? Czy w internecie możemy oglądać losowania LOTTO? Odpowiadamy na najważniejsze pytania jak grać w LOTTO online!

Rejestracja, czyli jak zacząć grać w LOTTO przez internet

Aby móc zagrać w Totalizatorze Sportowym online, musimy wykonać kilka prostych kroków.

Na samym początku odwiedzić stronę internetową: gry.lotto.pl. W prawym górnym rogu, najczęściej tuż pod ikoną polityki prywatności, zobaczymy przycisk “zarejestruj się” na pomarańczowym tle. Klikając w niego zostaniemy przeniesieni do zakładki rejestracji.

W kolejnym kroku, nowy użytkownik musi podać swoje dane logowania. E-mail oraz jego potwierdzenie, a także, co istotne w przypadku gier liczbowych, mocne hasło. Musi ono składać się od ośmiu do dwudziestu znaków, zawierać przynajmniej jedną cyfrę, wielką i małą literę. Hasło nie może zawierać znaków diakrytycznych (czyli ą, ę, ż) i specjalnych (np. !, @, #). Podczas tego etapu rejestracji musimy stworzyć także swój sześciocyfrowy kod PIN, który używany jest podczas potwierdzania istotnych zmian w koncie gracza oraz identyfikacji przez Obsługę Klienta.

Gra w LOTTO przez internet – jakie dane podać

W dalszej części Totalizator Sportowy wymaga od nas podania dokładnych danych osobowych. Należą do nich oczywiście nasze imię i nazwisko, numer telefonu, dokładny adres zamieszkania i PESEL, ale także numer dowodu osobistego i konta bankowego. Służą one do weryfikacji tożsamości, a także do przelewania ewentualnych wygranych. Dane teleadresowe gracz może w każdej chwili edytować za pomocą swojego konta, natomiast pozostałe może zmienić jedynie poprzez kontakt z Obsługą Klienta.

Jak bezpiecznie grać w LOTTO przez internet, czyli ustawienie limitu

W kolejnym kroku rejestracji, nowemu użytkownikowi proponowane jest ustawienie limitów kwotowych oraz czasowych, dzięki czemu łatwiej będzie kontrolować wydawane środki oraz liczbę godzin w ciągu dnia lub miesiąca, które przeznaczamy na grę. Sprawi to, że granie w LOTTO online będzie zdecydowanie bardziej bezpieczne i rozsądne, a ryzyko wejścia w hazardowy nałóg tym samym znacznie ograniczone.

Gra w LOTTO online – dokończenie rejestracji

Ostatnim krokiem jest wybranie nazwy użytkownika oraz zaakceptowanie oświadczeń po wcześniejszym zapoznaniu się z nimi. Praktyka pokazuje jednak, że mało kto rzeczywiście czyta oświadczenia przed zaakceptowaniem.

W przypadku braku możliwości dokończenia rejestracji, należy ponownie sprawdzić zgodność wszystkich danych ze stanem faktycznym, a w przypadku dalszych komplikacji zadzwonić pod numer 459 59 59 00 lub napisać maila na adres [email protected]. Totalizator Sportowy zapyta nas również skąd pochodzą pieniądze, które przeznaczone są na grę oraz czy nie jesteśmy osobami zajmującymi eksponowane stanowisko polityczne, bliskim współpracownikiem lub rodziną. Sprawdzić możemy to sięgając do ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Generalnie ujmując są to osoby piastujące wysokie funkcje w państwie – to między innymi członkowie rządu, parlamentu, organów administracyjnych i osoby pełniące funkcje zarządcze w państwowych spółkach.

Granie w LOTTO online po weryfikacji dowodu

Po kliknięciu w link, który otrzymamy w e-mailu, nasze konto zostanie aktywowane. Celem weryfikacji tożsamości, gracz będzie musiał wykonać zdjęcie swojego dowodu osobistego. Totalizator Sportowy zastrzega, że musi być ono dobrej jakości, aby pracownicy mogli bez trudu sprawdzić czy są one zgodne z tym, co podaliśmy w trakcie rejestracji. Po prawidłowej weryfikacji dowodu osobistego, konto zostanie automatycznie aktywowane, a samo zdjęcie zostanie natychmiast usunięte z systemu.

Weryfikacja w punkcie stacjonarnym

Coraz częściej podnoszą się głosy, że przesyłanie przez internet skanów dowodów osobistych jest niebezpieczną i nieodpowiedzialną praktyką. Wszystko przez złodziei danych osobowych, którzy potrafią złamać zabezpieczenia i ukraść tożsamość niczego nieświadomego użytkownika. Totalizator Sportowy w swoim regulaminie zabezpieczył się i na taką ewentualność. Gracz, który nie chce weryfikować swojej tożsamości poprzez internet, może udać się do jednego z Oddziałów Totalizatora Sportowego (punkt 16. regulaminu loterii i gier liczbowych prowadzonych za pośrednictwem internetu). Takie Oddziały znajdują się w:

 • Warszawie;
 • Krakowie;
 • Katowicach;
 • Wrocławiu;
 • Łodzi;
 • Poznaniu;
 • Bydgoszczy;
 • Gdańsku;
 • Białymstoku;
 • Lublinie;
 • Kielcach;
 • Rzeszowie;
 • Opolu;
 • Zielonej Górze;
 • Szczecinie;
 • Olsztynie;

LOTTO uruchomiło także pilotażowy program weryfikacji graczy w ponad stu kolekturach. Testy te są prowadzone na terenach oddziału poznańskiego, białostockiego, łódzkiego, bydgoskiego, gdańskiego, szczecińskiego, lubelskiego i koszalińskiego. Dokładne adresy kolektur można znaleźć na oficjalnej stronie LOTTO.

LOTTO przez internet – jak płacić?

Po poprawnej weryfikacji i zalogowaniu się na swoje konto, nowy gracz zobowiązany jest do zasilenia swojego “portfela”. Można to zrobić za pomocą BLIK-a, karty płatniczej lub opcji szybkiego przelewu. Wybrana metoda płatności może zostać przez użytkownika zapisana jako domyślna. Minimalna kwota jaką musimy wpłacić na swoje konto to 10 złotych. Ta wysokość również jest stała. Przy kolejnych zasileniach nie możemy wpłacić mniej niż 10 złotych. Gdy kwota pojawi się w “portfelu gracza”, będzie on mógł korzystać z wszystkich możliwości gry.

LOTTO online – jak grać?

Po zasileniu konta, użytkownik może udać się na stronę gier. Tam istnieje możliwość wybrania liczby interesujących nas zakładów oraz wskazania metody grania: za pomocą wpisania własnego zestawu liczb lub na chybił – trafił. Totalizator Sportowy oferuje nam oczywiście “Grę z Plusem”, która kosztuje o złotówkę więcej. Możemy również wskazać liczbę losowań, którymi chcemy obdzielić zestawem liczb. Mamy także możliwość subskrypcji kuponu, dzięki czemu bierze on udział we wszystkich możliwych losowaniach aż do momentu jej wyłączenia lub całkowitego wyczerpania się środków na koncie, które pozwoliłyby na jeszcze jedną grę. Na koniec potwierdzamy nasz zakład i opłacamy go, a Totalizator Sportowy weryfikuje, czy znajdujemy się na terenie Polski. Otrzymujemy wygenerowane potwierdzenie zawarcia zakładu, które możemy zapisać, wydrukować czy przesłać na maila. Każdy z zakładów będzie również także znajdował się w naszej historii transakcji.

Zakłady LOTTO przez internet, czyli w co możemy zagrać

Przez internet w LOTTO możemy zagrać w najbardziej popularne gry. Jest to oczywiście losowanie kumulacji LOTTO, kiedy to wybieramy sześć z 49 liczb. Odbywają się one we wtorki, czwartki i soboty. Sporo pieniędzy możemy wygrać dołączając do co piątkowej loterii Eurojackpot w której wybieramy pięć liczb z 50, a następnie dwie z dziesięciu. Co cztery minuty odbywa się losowanie “Szybkie 600”, w którym gracze stawiają na sześć z 32 liczb. Z taką samą częstotliwością odbywa się losowanie Keno w której użytkownik typuje od jednej do dziesięciu liczb w przedziale 1-70. Ciekawą loterią jest codzienne losowanie “Ekstra Pensji”, w której gracze typują pięć z 35 liczb i dodatkowo jedną z czterech. Również raz w ciągu dnia w Mini LOTTO gracze typują pięć z 42 liczb. Użytkownicy mogą także zagrać w Multi Multi Plus, które jest losowane dwa razy w ciągu dnia, a polega na wybraniu od jednej do dziesięciu liczb w przedziale 1-80. Dwukrotnie jest losowana także Kaskada, w której kupujemy niepowtarzalny los na zbliżające się losowanie, a liczby poznajemy dopiero po uiszczeniu opłaty.

Jak grać systemem w LOTTO przez internet?

Gdy będziemy grać w LOTTO lub LOTTO z Plusem, gracze nie muszą zakończyć swojego typowania na sześciu z 49 liczb. Możemy postawić na grę systemem i wskazać więcej, aż do nawet 12 liczb z powyższego zbioru. Im większa jest typowana liczba, tym bardziej rośnie nasza szansa na wygraną, a prawidłowe trafienia premiowane są wielokrotnością wygranej. Gdy przykładowo zagramy systemem na siedmiu liczb, to przy trafieniu „trójki” wygrywamy równowartość czterech wygranych czwartego stopnia.

Grę systemem możemy również zastosować w przypadku Mini LOTTO. W tym przypadku możemy stawiać nie tylko na pięć liczb z grona 42, ale także do 12, jak w przypadku LOTTO i LOTTO z Plusem.

Jak odebrać pieniądze za wygrany zakład w LOTTO online?

Za każdym razem kiedy uda nam się wygrać, otrzymamy stosowne powiadomienie, a informacja zostanie zapisana w historii transakcji na naszym koncie. W przypadku wygranych, których kwota jest niższa niż 2280 złotych, są one automatycznie zapisywane na koncie, z którego możemy ją wpłacić na rachunek bankowy albo też przeznaczyć na dalszą grę. Wygrane wyższe bądź równe tejże kwocie, obciążone są dziesięcioprocentowym podatkiem, dlatego aby móc je odebrać, należy zgłosić się do jednego z 17 wymienionych wcześniej Oddziałów Totalizatora Sportowego. Wygrana z nich zostanie wypłacona bezpośrednio na rachunek bankowy.

Czym jest odpowiedzialna gra w Totalizatorze Sportowym?

Jest to program, który prowadzony jest od 2010 roku. Jego założeniem jest dostarczanie rozrywki w sposób bezpieczny. Na stronie LOTTO gracz rozwiąże test, który może dać mu odpowiedź, czy nie ma problemu z hazardem. Uzależnienie od niego uznawane jest za chorobę, dlatego tak ważnym jest, aby grać rozsądnie i odpowiedzialnie. Totalizator Sportowy dzieli się również odpowiednimi kontaktami, gdzie uzależnieni od hazardu mogą szukać bezpłatnej pomocy.

Pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania jeśli chodzi o LOTTO online.

Czy losowania LOTTO można śledzić w internecie?

Tak! Losowania takich gier jak LOTTO, LOTTO z Plusem, Multi Multi Plus, Mini LOTTO, Kaskada czy “Ekstra Pensji” możemy oglądać na żywo każdego dnia o 14:00 i 21:40. Gry, które losowane są ze znacznie większą regularnością, użytkownicy mogą obserwować za sprawą specjalnych animacji, które wyświetlają liczby, które są tymi wygranymi. Animacje te dotyczą zakończonych już losowań i nie są nadawane na żywo.

Czy LOTTO posiada własną aplikację mobilną?

Tak, aplikację mobilną LOTTO można pobrać w App Store (iPhone), a także w AppGallery (Huawei). Bezpośrednio od LOTTO można natomiast pobrać “apkę” na telefony z systemami operacyjnymi Android.

Dlaczego w Sklepie Google Play nie możemy pobrać aplikacji LOTTO?

Regulamin Sklepu Google Play nie pozwala dystrybuować aplikacji, które służą do sprzedaży zakładów gier liczbowych i loterii pieniężnych.

Ile mamy czasu na przesłanie obrazu dowodu osobistego?

Nowi użytkownicy mają na to 90 dni, po tym czasie status konta zmieni się na zamykany, by po kolejnych 30 dniach zostać definitywnie zamkniętym.

Co jeśli nie otrzymaliśmy linku na maila?

Należy sprawdzić wszystkie zakładki na swojej poczcie, takie jak “społeczności”, “newslettery”, “oferty” czy “powiadomienia”, a przede wszystkim SPAM. Jeśli tam nie znajdziemy e-maila od Totalizatora Sportowego, powinniśmy skontaktować się z obsługą klienta.

Czym jest konto tymczasowe?

To kont w przypadku którego weryfikacja tożsamości nie jest wymagana. Używając go możemy zasilać swoje konto, a także grać, ale za kwotę nie większą od pięciu tysięcy złotych. Wyższe kwoty zostaną automatycznie zablokowane. Warto jednak wiedzieć, że nie możemy wypłacić wygranych pieniędzy na rachunek bankowy aż do czasu, gdy nie zweryfikujemy tożsamości – mamy na to 90 dni, po tym czasie funkcjonalność konta zostanie ograniczona jedynie do możliwości logowania.

Zawieszenie konta LOTTO w internecie – czy możemy to zrobić?

Tak, gracz może zostać “samowykluczony” na okres 90 dni kalendarzowych. Ten status umożliwia w tym czasie na zalogowanie się, ale także odwołanie samowykluczenia. W tym okresie nie możemy także zamknąć swojego konta.

Co stanie się, gdy zapomnę hasła do konta LOTTO w internecie?

Jak podaje regulamin, system zablokuje konto gracza na 30 minut w przypadku pięciu prób logowania, następujących bezpośrednio po sobie, z podaniem nieprawidłowego hasła. Po 30 minutach licznik prób zostanie wyzerowany, a konto odblokowane. Przed upłynięciem 30 minut odblokowanie będzie możliwe za pośrednictwem Obsługi Klienta.

Jak odzyskać dostęp do konta?

Totalizator Sportowy umożliwia oczywiście użytkownikom odzyskanie dostępu do konta w przypadku, gdy zapomni on hasła. W celu odzyskania dostępu gracz na ekranie logowania zostanie poproszony o podanie swojego adresu e-mail oraz kodu PIN. W przypadku pozytywnej weryfikacji e-maila i PIN-u, do użytkownika zostanie przesłany link do zmiany hasła z jednogodzinnym terminem ważności. Kliknięcie w niego spowoduje wyświetlenie formularza zmiany hasła.

Co w przypadku zapomnienia wszystkich danych?

W takim wypadku powinniśmy skontaktować się z biurem obsługi klienta, które to w inny sposób zweryfikuje nasze dane osobowe, które pozwolą na nowo przywrócić dostęp do konta.

Jak wysoki jest limit środków na koncie gracza?

Regulamin stanowi, że gracz nie może mieć na swoim koncie w ePortfelu więcej niż 50 tysięcy złotych. Każda próba wpłaty, która spowoduje przekroczenie tego limitu, zostanie automatycznie odrzucona. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy portfel gracza zasilany jest wypłatami wygranych.

Czy LOTTO może dezaktywować moje konto?

Tak, w przypadku gdy nie będzie na nim jakiejkolwiek aktywności przez 365 dni kalendarzowych, Totalizator Sportowy rozpocznie proces zamykania konta gracza.

Ile kont może posiadać jeden gracz?

Regulamin jasno wskazuje: jeden gracz to tylko i wyłącznie jedno konto.

Czy jest możliwa gra w LOTTO na wakacjach?

Tak, ale tylko w przypadku gdy wypoczywamy na terenie Polski. Musimy również wyrazić zgodę na lokalizację urządzenia za pomocą którego korzystamy z systemu.