26.08.2022 11:10

Jak polityka w Makau wpływa na rynek hazardowy?

Analityczyka Bloomberg APAC Gaming and Hospitality Analyst - Angela Han Lee przedstawiła aktualne informacje na temat działania Bloomberg Intelligence w Makau oraz tego, jak współczesna polityka wpływa na chińskie centrum hazardowe. 

Udostępnij
Jak polityka w Makau wpływa na rynek hazardowy?

Wpływ pandemii

Angela Han Lee podsumowuje ostatnie działania, jakie miały miejsce w regionie Makau. Spory wpływ na rynek miały niedawne blokady regionu, które wynikały z pandemii oraz były narzucone przez Pekin w związku z polityką Cocivd-19. Jest to kluczowy czynnik stojący za wyzwaniami, jakie ma prowincja.

Na ten region wpływa także chińska polityka „wspólnego dobrobytu”, którą wprowadził rząd Xi Jinpinga w celu zlikwidowania przepaści między bogatymi, a biednymi. Szkodzi to korporacjom hazardowym w Makau.

Duży podatek

Kilka osób w Chinach odnotowało ogromne zwroty z inwestycji po niedawnym „boom” internetowym i teraz utrzymuje swoje fundusze za granicą, co oznacza, że osoby uznawane za VIP, na których wcześniej polegało Makau, nie są obecnie na tym rynku. Region zauważył ten trend przed wybuchem pandemii.

Jeszcze inną kwestią jest 40% podatek nakładany na masowych graczy oraz VIP-ów. Makau ma najwyższą stawkę podatkową ze wszystkich regionów hazardowych w Azji. Dla porównania w Singapurze czy Phnom Penh, warunki są zdecydowanie korzystniejsze. Bloomberg nakreślił ponury obraz Makau, choć wyniki mogą nieco się poprawić ze względu na rosnącą liczbę graczy masowych.

Udostępnij
Wojciech Gancarz

Wojciech Gancarz