Automaty 26 czerwca 2023

Jasna deklaracja Fortuny. To koniec współpracy!

autor: redakcja
Zakłady bukmacherskie Fortuna wydały specjalne oświadczenie dotyczące współpracy z federacją High League. – Zdecydowaliśmy o natychmiastowym odstąpieniu od umowy sponsorowania ww. organizacji – poinformował Bartosz Kania, Online Marketing Specialist.

Pod koniec czerwca Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało o krokach podjętych przeciwko federacji High League. Resort opublikował komunikat, w którym możemy przeczytać m.in. o zamrożeniu środków finansowych i zasobów gospodarczych w odniesieniu do działań podważających integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub im zagrażających oraz o zakazie udostępniania podmiotowi – bezpośrednio lub pośrednio – jakichkolwiek środków finansowych lub zasobów gospodarczych.

“W uzasadnieniu wskazanego wniosku Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wskazał, że: High League Bielski sp. Komandytowo-akcyjna działa w ramach federacji High League, która zajmuje się organizowaniem gali typu freak show fight. Beneficjentami rzeczywistymi tego podmiotu są m.in. obywatele Federacji Rosyjskiej pochodzenia czeczeńskiego: Khazhbi Edelbiev i jego siostra Diana Edelbieva. Rodzina Edelbiev ma utrzymywać relacje z przywódcą Czeczenii – Ramzanem Kadyrowem, znajdującym się na listach sankcyjnych Unii Europejskiej, Ukrainy, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Japonii. Oddziały specjalne Ramzana Kadyrova zaangażowane są w działania wojenne Federacji Rosyjskiej na Ukrainie, a rekrutacja do nich odbywać ma się m.in. za pośrednictwem klubów mieszanych sztuk walki” – argumentowało MSWiA.

Głównym sponsorem organizacji High League były zakłady bukmacherskie Fortuna. Z oficjalnego oświadczenia dowiedzieliśmy się, że Fortuna definitywnie zakończyła współpracę z federacją.

“W odpowiedzi na decyzję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o wpisaniu spółek i osób związanych z organizacją High League na listę sankcyjną podmiotów, wobec których stosowane są środki w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę, złożyliśmy oświadczenie o natychmiastowym odstąpieniu od umowy sponsorowania ww. organizacji” – czytamy.

Dodaj komentarz