Automaty 13 lipca 2018

Jóźwiak ponownie w ofensywie

autor: user_5762
Bartosz Jóźwiak z Unii Polityki Realnej złożył kolejną interpelację związaną z wdrażaniem przez Totalizator Sportowy automatów do gier. Skierował ją do ministra obrony narodowej.

Tym razem pada pytanie między innymi o związek z programem offsetowym dotyczącym zakupu rakiet typu Patriot. 

Interpelacja nr 23593
do ministra obrony narodowej w sprawie programu pilotażowego wprowadzenia na rynek Polski urządzeń zgodnych ze znowelizowaną ustawą hazardową

Zgłaszający: Bartosz Józwiak

Data wpływu: 02-07-2018

Szanowny Panie Ministrze!

W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi prowadzenia programu pilotażowego wprowadzenia na rynek Polski urządzeń zgodnych ze znowelizowaną ustawą hazardową z dnia 1 kwietnia 2017 roku proszę o informację potwierdzającą odpowiedzi na moje wcześniejsze interpelacje w zakresie:

1. Czy SOFT służący do obsługi automatów hazardowych podlegających znowelizowanej ustawie hazardowej zgodnie z zapewnieniami z wcześniejszych odpowiedzi na moje interpelacje został wyprodukowany w Polsce i jest w pełni produktem polskim?

2. Skoro Totalizator Sportowy sp. z o.o. zgodnie ze swoim stanowiskiem prowadzi program pilotażowy wprowadzenia urządzeń hazardowych na rynek Polski, to społeczeństwo polskie rozumie, iż takowy SOFT już istnieje?

3. Proszę o podanie pełnych danych producenta SOFT-u służącego do obsługi polskich urządzeń hazardowych rzekomo produkowanych przez PGZ i spółkami jej zależnymi.

4. Czy prawdą jest, że wprowadzenie na rynek urządzeń hazardowych lub/i softu służącego do ich obsługi jest częścią umowy offsetowej dot. zakupu rakiet typu Patriot (o których wyborze zdecydowała w kwietniu 2015 r koalicja PO-PSL) podpisanej w dniu 23.03.2018 r. lub treścią przygotowywanych umów o dostawie softu do ww. rakiet?

Z poważaniem

Bartosz Józwiak

Dodaj komentarz