E-Sport 8 czerwca 2020

Już jutro rozpocznie się BLAST Bounty Hunt

Dota 2 przez wielu traktowana jest jako starsza siostra LoLa. Nieprzerwanie od wielu lat jest także jego jedyną konkurencją i choć w Polsce nie stała się popularna, grają w nią setki tysięcy graczy na całym świecie.

Już jutro najlepsze europejskie zespoły w Dota 2 rozpoczną polowanie na nagrody w turnieju BLAST Bounty Hunt. Choć pula nagród to 145 000 dolarów, aż 45 000 będzie do „ustrzelenia” przez drużyny w dodatkowych wyzwaniach! BLAST Bounty Hunt rozpocznie się 9. czerwca i potrwa 5 dni. Uczestnicy zmierzą się w drabince podwójnej eliminacji i będą rozegrywali mecze w systemie BO3, aż do finału, który rozstrzygnie się w BO5.

Do turnieju zaproszonych zostało 6 europejskich składów:

  • Team Secret
  • OG
  • Team Nigma
  • Team Liquid
  • Alliance
  • Ninjas in Pyjamas

Zespoły zostały już rozsadzone w drabince z OG i Team Secret startującymi jedną rundę dalej niż rywale. Meczem otwarcia będzie starcie Team Liquid i Team Nigma, które rozpocznie się jutro o godzinie 16.30. Drugie spotkanie – Alliance kontra Ninjas in Pyjamas planowo będziemy mogli zaś oglądać od 19.30.

Nagroda (nie) gwarantowana

Niecodziennym rozwiązaniem i elementem wyróżniającym turniej jest interaktywna pula nagród. Każda z drużyn będzie posiadała gwarantowaną i płynną ilość zdobytych pieniędzy, którą w zależności od wyników będzie mogła powiększyć lub pomniejszyć.

Team Liquid, Team Nigma, Alliance oraz Ninjas in Pyjamas turniej rozpoczną z 15 000 dolarów, podczas gdy OG i Team Secret z 20 000 dolarów. Wygrana meczu pozwala na zabranie rywalowi 40% części jego płynnej puli pieniędzy. Dodatkowo zespoły będą mogły ukończyć wyzwania wymyślone przez organizatorów i fanów, które zwiększą ich gwarantowaną ilość wygranej.

Wyzwania są efektem gry całej drużyny i muszą zostać ukończone w trakcie jednej gry. Każde dostępne jest tylko raz, więc zespoły będą musiały mądrze rozważyć presję czasu i ryzyko żeby sięgnąć po dodatkowy zarobek. Lista prezentuje się następująco:

  • „Something something feeder”20 000 dolarów za zabicie jednego z przeciwników co najmniej 20 razy
  • „Drop the dead donkey”15 000 dolarów za zabicie kurierów przeciwników przynajmniej 9 razy
  • „VIP”10 000 dolarów za sprawienie, aby jeden z graczy twojej drużyny nie zginął ani razu
  • „What’s mine is mine”5 000 dolarów za ochronę swojego Outpostu tak, by ani razu nie został przejęty przez rywali

Polska transmisja

Ten niesamowity turniej będziecie mogli zobaczyć również z polskim komentarzem Tomka „Bandita” Borysa na jego kanale Twitch. Na stronie ESPORT NOW znajdziecie zaś zapowiedzi i podsumowania rozgrywanych spotkań przez cały czas trwania zmagań!