Ogolna 8 września 2022

Kambi przejmuje Shape Games

autor: Mateusz Mazur
Kambi Group dokonało przejęcia, specjalizującej się w technologii front-end, firmy Shape Games za początkową kwotę 38,5 mln euro, która może wzrosnąć do 78,1 mln euro, jeśli zostaną spełnione warunki dotyczące wyników finansowych. 

Od współpracy do przejęcia

Przejęcie duńskiej firmy technologicznej jest przejawem dążeń Kambi do poprawy jakości swojej oferty mobilnej, w której grupa widzi źródło większości swoich przychodów z zakładów sportowych. Zakup Shape Games przez Kambi nastąpił po wcześniejszym nawiązaniu współpracy między firmami.

– Dzięki ścisłej współpracy z Shape Games i jej doświadczonym zespołem przez ostatnie lata, widziałem na własne oczy, w jaki sposób ich technologia umożliwia operatorom wydobycie pełnego potencjału drzemiącego w zakładach sportowych. Kambi dostarcza operatorom odpowiedni poziom kontroli, tak aby ci mogli zapewnić swoim graczom wysokiej jakości, zindywidualizowane doświadczenia – powiedział po ogłoszeniu podpisania umowy Kristian Nylen, dyrektor generalny i współzałożyciel Kambi.

Kambi wzmacnia ofertę

– Zawsze jasno wyrażałem zamiar pozyskania kolejnych technologii i talentów, które uzupełnią i wzmocnią naszą ofertę bukmacherską, i nie mam wątpliwości, że Shape Games spełnia wszystkie te wymagania – dodał Nylen.

W ostatnim czasie Kambi bardzo prężnie się rozwija i nieustannie wzmacnia swoją ofertę. W sierpniu grupa podpisała umowę z Oaklawn Racing Casino Resort, a kolejnym ważnym w tym kontekście przejęciem był dostawca zakładów e-sportowych Abios.

Dodaj komentarz