Kasyno 19 maja 2021

Kasyna i salony bingo w Wielkiej Brytanii ponownie otwarte

Naziemne kasyna i salony bingo w Wielkiej Brytanii zostały ponownie otwarte dwa dni temu (17 maja 2021 roku), po tym jak rząd ogłosił łagodzenie kolejnych obostrzeń.

Kasyna i salony bingo, a także centra rozrywki dla dorosłych, zostały zamknięte we wszystkich obszarach Wielkiej Brytanii od czasu, gdy rząd ogłosił w styczniu w Anglii trzecią krajową blokadę. Wkrótce później taki same decyzje podjęły rządy w Szkocji i Walii.

Łagodzenie obostrzeń

Pomimo obaw dotyczących nowego indyjskiego wariantu Covid-19, który doprowadził do wzrostu liczby przypadków w kilku obszarach Wielkiej Brytanii w ubiegłym tygodniu, rząd postanowił otworzyć kolejne sektory gospodarki.

Oprócz kasyn, sal bingo i centrów rozrywki dla dorosłych, restauracje i bary będą mogły zostać ponownie otwarte w pomieszczeniach, podobnie jak kina, hotele, teatry, muzea i stadiony sportowe.

Reżim sanitarny

Oczywiście ww. miejsca co prawda zostały otworzone, ale muszą działać w ścisłym reżimie sanitarnym. Tym samym pozostał wymóg noszenia maseczki podczas przebywania w lokalu i przestrzegania wytycznych dotyczących dystansu społecznego. Co więcej wprowadzono limity osób, które równocześnie mogą przebywać w danym pomieszczeniu.

Z kolei w Szkocji kasyna będą musiały być zamykane każdego dnia tygodnia o 22:30. Poza tym bary pozostaną zamknięte. Co ciekawe nie dotyczy to wszystkich kasyn, ponieważ niektóre nadal pozostają zamknięte. Jednymi z nich są kasyna w Glasgow, gdzie nadal jest zbyt duża liczba zakażeń, by otworzyć sektor gier hazardowych.

Punkty bukmacherskie działają od kilku tygodni

Warto przypomnieć, że przejście do trzeciego etapu odmrażania gospodarki nastąpiło po tym, jak w zeszłym miesiącu lokale bukmacherskie w Anglii otrzymały pozwolenie na ponowne otwarcie wraz z innymi nieistotnymi branżami.

Brytyjska grupa branżowa Betting and Gaming Council (BGC) z zadowoleniem przyjęła ponowne otwarcie wszystkich pozostałych obiektów hazardowych, a dyrektor naczelny Michael Dugher opisał to jako „fantastyczny impuls” dla klientów, pracowników i gospodarki Wielkiej Brytanii: – To wspaniała wiadomość, że większość kasyn w Wielkiej Brytanii może wreszcie zostać ponownie otwarta. Bez wątpienia jest to świadectwo ciężkiej pracy włożonej przez personel, aby zapewnić im bezpieczeństwo w trakcie pandemii. 

Oprócz zapewniania doskonałej rozrywki swoim klientom, kasyna wnoszą istotny wkład w gospodarkę Wielkiej Brytanii, co będzie miało kluczowe znaczenie w nadchodzących miesiącach, gdy rząd będzie próbował naprawić szkody wyrządzone narodowym finansom przez pandemię koronawirusa – zakończył Dugher.

Dodaj komentarz