Kasyno 22 grudnia 2020

Kasyna jednak zamknięte. Rząd zmienił decyzje

Najnowsze rozporządzenie dotyczące obostrzeń, które wejdą od 28 grudnia, przewidywało zamknięcie m.in. galerii handlowych oraz utrzymanie zakazu funkcjonowania basenów, siłowni oraz restauracji, które mogą wydawać posiłki jedynie na wynos. Oznacza to, że w rozporządzeniu nie miało znaleźć się zamknięcie kasyn, ale rząd najprawdopodobniej zmienił tę decyzję. 

Dlaczego kasyna nie były zamknięte?

Takie pytanie na antenie TVN24 usłyszał szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Najwyraźniej – jedynie tak mogę sobie to wytłumaczyć – zdefiniowano, że nie dochodzi w kasynach do zbyt wielu zakażeń – odpowiedział Michał Dworczyk.

Z kolei prof. Andrzeja Horban, główny doradca premiera do spraw walki z koronawirusem na antenie radia ZET powiedział: “W kasynach przebywa prawdopodobnie mniej osób niż w restauracjach”. Dodał przy tym, że rząd nie pytał ekspertów o zamykanie kasyn, a jedynie o warunki jakie muszą spełnić różne miejsca, aby funkcjonowanie w nich można uznać za bezpieczne.

Zmiana decyzji

Z uwagi na wiele pytań w tym temacie, rząd postanowił jeszcze raz przeanalizować sytuację kasyn. Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik poinformował o decyzji na Twitterze: – Temat poruszony na posiedzeniu Rządu. Będzie szybka nowelizacja. Kasyna będą zamknięte.

Tym samym kasyna najprawdopodobniej zostaną włączone do najnowszego rozporządzenia i będą zamknięte od 28 grudnia do co najmniej  17 stycznia. Przypomnijmy, że to już drugi raz w trakcie pandemii koronawirusa, gdy kasyna w Polsce będą musiały zawiesić swoją działalność. Pierwszy raz taka sytuacja miała miejsce w terminie od 13 marca do 18 maja 2020 roku.