Kasyno 17 sierpnia 2020

Kasyna w Wielkiej Brytanii ponownie otwarte

Rząd Wielkiej Brytanii podjął decyzję o ponownym otwarciu kasyn. Tym samym brytyjskie placówki działają już od soboty 15 sierpnia 2020 roku. 

Wielomiesięczna przerwa

Kasyna w Anglii zostały zamknięte od 20 marca, na kilka dni przed zamknięciem Wielkiej Brytanii w odpowiedzi na pandemię koronawirusa. Co prawda miały być otwarte 1 sierpnia, ale kilka godzin przed tym terminem brytyjski rząd oświadczył, że otwarcie zostanie opóźnione o co najmniej dwa tygodnie. Decyzja ta została podjęta w obawie przed drugim wzrostem zachorowań. Nie dotyczyła tylko kasyn, ale także teatrów, czy salonów piękności.

Od soboty wiadomo już, że zamrożenie kasyn i innych placówek nie zostanie przedłużone o kolejne tygodnie, co na pewno jest dobrą wiadomością dla brytyjskiej branży hazardowej. Oczywiście wszystkie placówki będą działały według nowych zasad sanitarnych.

Ulga dla kasyn

The Betting and Gaming Council (BGC), które skrytykowało podjętą przez rząd decyzję o opóźnieniu ponownego otwarcia kasyn, stwierdziło, że ​​wznowienie działalności będzie ulgą dla ponad 12 ooo osób zatrudnionych w tym sektorze. Zaznaczyło jednak, że kasyna i tak czeka teraz trudny czas.

Żałujemy, że powrót personelu do pracy trwał tak długo. Biorąc pod uwagę, że kasyna zostały zatwierdzone przez Public Health England jako bezpieczne do ponownego otwarcia, ubolewaliśmy nad tym, że nie mogły działać. Firmy w ostatnich dwóch tygodniach poniosły kolejne niepotrzebne koszty – powiedział szef BGC, Michael Dugher.

Ogromne straty

Michael Dugher ostrzega, że kasyna wziąć czeka niepewna przyszłość, ponieważ z powodu zamknięcia na tak długi okres czasu poniosły ogromne straty, które trudno będzie odrobić.

Przypomnijmy, że jeszcze w poprzednim tygodniu BGC wezwało rząd Wielkiej Brytanii do przedłużenia programu urlopowego dla kasyn, aby pomóc w ten sposób w zabezpieczeniu miejsc pracy w sektorze hazardowym.

Ostatnie pięć miesięcy postawiło wiele kasyn na krawędzi bankructwa. Bez wątpienia kolejne miesiące będą szczególnie kluczowe dla ich odbudowy, ponieważ sektor turystyki, rekreacji i hotelarstwa powoli wraca na nogi. Pamiętajmy również o tym, że sektor ten może odegrać kluczową rolę w ożywieniu całej gospodarki – dodał Dugher.

Kasyna w Szkocji i Walii pozostaną na razie zamknięte, chociaż szkocki rząd wskazał, że takie miejsca będą mogły zostać ponownie otwarte 24 sierpnia. Oczywiście Dugher wezwał walijski rząd do pójścia w ślady Wielkiej Brytanii: – Kasyna zainwestowały ogromne kwoty w środki bezpieczeństwa. Nie ma sensu, by nadal były zamknięte. Wzywam walijski rząd do tego, by pozwolił na otwarcie kasyn w Walii, jak najszybciej to możliwe. 

Dodaj komentarz