Gry wirtualne 24 listopada 2023

Keydrop wydał oświadczenie. “Jesteśmy zszokowani decyzją”

W poniedziałek z polskiej sieci miała zniknąć popularna strona Keydrop, oferująca możliwość otwierania skrzynek z artefaktami do gry Counter Strike. Witryna została wpisana przez Ministerstwo Finansów do Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Po kilku dniach władze Keydropa wydały specjalne oświadczenie.

Ministerstwo przez jakiś czas analizowało sytuację i przyglądało się witrynie od sierpnia. Po analizie uznało, że w swojej mechanice przypomina ona gry hazardowe, których w Polsce nie można oferować bez zgody Ministerstwa Finansów. W zależności od trafionego pola można tam było wygrać przedmiot o niższej lub wyższej wartości, a nawet stracić postawione środki.

“Cześć wszystkim, Jak zapewne wiecie, 20 listopada 2023 roku ogłoszono, że Ministerstwo Finansów dokonało wpisu Key-Drop do Polskiego Rejestru Domen Oferujących Gry Hazardowe z naruszeniem Ustawy o grach hazardowych. Jesteśmy zszokowani tą decyzją i całkowicie nie zgadzamy się z jej uzasadnieniem. Natychmiast podjęliśmy niezbędne kroki prawne, aby rozwiązać tę sytuację. Na przestrzeni lat zebraliśmy szereg opinii prawnych potwierdzających zgodność naszych usług z polską ustawą o grach hazardowych, zgodnie z którą lootboxy nie mieszczą się w definicji hazardu. W przeszłości władze w żaden sposób nie kwestionowały tych opinii. Nasz dział prawny analizuje obecnie uzasadnienie radykalnych kroków podjętych przez Ministerstwo i podejmuje kroki w celu rozwiązania problemu. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej rozwiązać ten problem we współpracy z właściwymi organami, aby nasi Użytkownicy mogli jak najszybciej wrócić do Key-Drop. Wiemy, że masz wiele pytań i odpowiemy na nie w odpowiednim czasie, jednak pamiętaj, że jest ich dużo i dlatego udzielenie odpowiedzi może zająć znacznie więcej czasu. Jeśli martwisz się o swoje konto – nie rób tego. Są one bezpieczne na naszych serwerach i czekają na rozwiązanie tego problemu” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Keydrop.

Strona była zablokowana, jednak jak sprawdziliśmy… jeszcze jest dostępna dla polskich graczy.

Trwają prace nad wyłączeniem Keydropa. Reklamowanie strony jest zakazane, a wszyscy dostawcy internetu są zobowiązani do blokowania domen Keydropa. W najbliższym czasie wszyscy internauci powinni stracić dostęp do strony.

Dodaj komentarz