Ogolna 2 lipca 2021

Kindred Group przejmie pozostałe udziały Relax Gaming

Kindred Group zgodził się nabyć pozostałe pozostające w obrocie udziały Relax Gaming. Cena wyniesie prawie 300 milionów euro. 

Operator Unibet Kindred jest największym udziałowcem Relax od 2013 roku. Posiada bowiem 33,4% udziałów u dostawcy. Za wykupienie pozostałych 66,6% akcji zapłaci teraz około 295 mln euro.

Transakcja

Wspomniane 295 mln euro zostaną podzielone na początkową kwotę 80 mln euro, plus dwie transze z tytułu wypłaty ograniczonej do 113 mln euro płatne w latach 2022 i 2023. Wynagrodzenie jest uzależnione od spełnienia przez Relax określonych celów w zakresie zysków.

Kindred, który oświadczył, że przejęcie przyspieszy wprowadzenie strategii zwiększania koncentracji na produktach i doświadczeniach klientów, planuje sfinansować transakcję za pomocą istniejących linii gotówkowych i kredytowych.

Dzięki temu przejęciu dodajemy do naszego portfolio szybko rozwijający się i dochodowy biznes B2B ze światowej klasy portfelem produktów, co daje nam większą kontrolę nad naszą ofertą kasyn, pokera i bingo. Bez wątpienia stawia to Kindred na znacznie lepszej pozycji do realizacji długoterminowej strategii wzrostu opartej na zróżnicowanych produktach – powiedział dyrektor generalny Kindred, Henrik Tjärnström.

Historia Relax Gaming

Założona w 2010 roku firma Relax rozwija gry kasynowe online od ponad dekady. Zatrudnia około 240 pracowników w czterech głównych centrach na Malcie, Estonii, Szwecji i Serbii. Obecnie Relax dostarcza treści pokerowe i bingo na wyłączność dla Kindred.

W ciągu 12 miesięcy do maja 2021 r. Relax wygenerował 25 mln euro przychodów, a jego zysk przed odliczeniem odsetek, podatków, amortyzacji (EBITDA) osiągnął 10 mln euro.

Intencją Kindred jest, aby Relax działał jako niezależny podmiot w ramach grupy, z oddzielną radą dyrektorów i zespołem zarządzającym. Kindred będzie również nadal inwestować w Relax, aby wzmocnić pozycję dostawcy na rynku poprzez dalsze wzmacnianie swojej oferty produktowej i poszerzanie bazy klientów B2B.

Oczekiwania

Oczekuje się, że przejęcie wygeneruje roczne synergie w wysokości 8 mln euro w ciągu najbliższych trzech lat, przy czym Kindred ma nadzieję sfinalizować transakcję do czwartego kwartału tego roku, z zastrzeżeniem zwyczajowych zezwoleń regulacyjnych.

Dołączenie do Kindred Group jest naturalnym kolejnym krokiem w naszej wieloletniej współpracy we wszystkich naszych branżach produktowych. Wzmocniona obecność Kindred pozwoli Relax Gaming na dalsze inwestowanie i przyspieszenie ekspansji naszej oferty B2B na całym świecie – powiedział współzałożyciel i prezes Relax, Patrik Österåker.

Dodaj komentarz