Ogolna 29 grudnia 2022

Kindred Group stoi w obliczu wyboru nowego zarządu

Komitet nominacyjny Kindred Group zaproponował nowych oraz dotychczasowych członków na wybory do zarządu spółki. Mimo że poznaliśmy nominacje, to ich ocena oraz wybór zapadnie dopiero za kilka miesięcy, podczas walnego zgromadzenia.

Dziewięć nazwisk nominowanych do najwyższych stanowisk Kindred

Cédric Boireau, Jonas Jansson, Andy McCue, Martin Randel i Kenneth Shea zostali wybrani, aby dołączyć do kierownictwa wyższego szczebla firmy i kierować jej strategią na rok 2023. Do reelekcji zgłoszono z kolei– Everta Carlssona, Jamesa H. Gemmela, Carla-Magnusa Månssona i Heidia Skogstera.

Komitet ds. nominacji uważa, że proponowany zarząd, który zastępuje większość dyrektorów, powinien zostać przekazany interesariuszom w odpowiednim czasie. W związku z tym uznaliśmy za rozsądne ujawnienie tego przed zawiadomieniem o walnym zgromadzeniu 2023 – powiedział Keith Meister, przewodniczący komitetu ds. nominacji.

Wspomniane ciało firmy swoje propozycje przedstawiło w oparciu o uzupełniające się zestawy umiejętności wymienionych pracowników najwyższego szczebla. Wg komitetu te kandydatury mają wszystko, by wzmocnić przywództwo Kindred.

Akcjonariusze w zarządzie

Warto dodać, że Boireau oraz Gemmel posiadają prawie 20% udziałów firmy notowanej na giełdzie w Sztokholmie. Komitet ds. nominacji uważa, że ich kandydatury zapewnią odpowiedzią reprezentacje akcjonariuszy w zarządzie. Pozostali będą pomocni, dzięki swojemu doświadczeniu w branży gier. Ich atutami jest także specjalizacja w biznesie, rynkach kapitałowych czy fuzjach z innymi podmiotami.

Proponowany nowy zarząd ma odpowiednią kombinację ciągłości: nowi dyrektorzy reprezentujący dużych właścicieli, sprawdzonych liderów branży i biznesu z rynkami kapitałowymi, fuzjami i przejęciami oraz doświadczeniem w zakresie przedsiębiorczości – dodał Meister.

Większość z nominowanych swoje doświadczenie opiera o Kindred, ale także inne duże firmy z branży rozrywkowej. Jansson był dyrektorem operacyjnym Kambi przez 10 lat, ale także szefem handlu marki Unibet. Z kolei McCue zasiadał wcześniej w zarządzie Betssona. Ma także doświadczenie związane z fuzją Paddy Power z Betfair w 2016 roku.

Walne zgromadzenie w drugim kwartale 2023

Propozycje komitetu dotyczące dziewięcioosobowego zarządu zostaną ocenione na walnym zgromadzeniu Kindred. Najbliższe odbędzie się dopiero w kwietniu 2023 r.. Jeśli zostaną wybrane, utrzymają swoje stanowiska do czasu głosowania na spotkaniu w 2024 r. Nowe nominacje do zarządu Kindred pojawiają się, gdy firma zamyka aktywny rok. Notując dobre wyniki handlowe podczas Mistrzostw Świata i będąc jednym z najlepszych pracodawców w Szwecji.

Jednak rok 2022 nie obył się bez przeszkód dla firmy. Jej spółce zależnej Trannel grozi „przymusowe grzywny” w Norwegii. Z kolei Unibet stanął w obliczu wyzwań prawnych i regulacyjnych w Ontario, Polsce i Szwecji.

Dodaj komentarz