Bukmacherka 20 sierpnia 2019

Kindred Group z karą 470 000 EUR w Holandii

autor: MC
Holenderska KSA nałożyła karę na maltańską spółkę zależną Trannel International Ltd (należącą do Kindred Group) za przyjmowanie zakładów od holenderskich klientów z naruszeniem przepisów regulujących ustawę hazardową z 1964 r.

Grzywnę nałożono na spółkę zależną Kindred, Trannel International, zgodnie z obowiązującą holenderską ustawą o grach, która uniemożliwia operatorom internetowym uzyskanie licencji. Notowana na giełdzie w Sztokholmie spółka Kindred Group Plc została ukarana grzywną w wysokości 470 000 euro przez holenderski urząd ds. Hazardu (KSA) w związku z naruszeniem warunków prawnych określonych w „ustawie o grach hazardowych z 1964 r.”.

Europejski operator podaje, że grzywna KSA dotyczy wcześniejszego dochodzenia przeprowadzonego przez organ przed opublikowaniem nowych ram prawnych, które określą warunki rynkowe długo oczekiwanego holenderskiego „ustawy o grach hazardowych na odległość”. W lutym ubiegłego roku, po dwóch i pół roku narady, holenderski Senat zatwierdził postępy w sprawie ustawy o grach hazardowych online, która ma zastąpić istniejącą ustawę o grach hazardowych z 1964 r.

Publikując harmonogram regulacyjny, zreformowana KSA oświadczyła, że ​​spodziewa się wydać holenderskie licencje zdalne do pierwszego kwartału 2021 r. Kindred podkreślił swoje zobowiązanie do uzyskania licencji na internetowe zakłady sportowe i gry, jak tylko rynek holenderski zostanie otwarty.

Przewidując utworzenie regulowanego rynku gier hazardowych online w 2021 r., Kindred dąży do odgrywania wiodącej roli w promowaniu celów holenderskiej polityki hazardowej, takich jak ochrona konsumentów.

Holenderski regulator hazardu Kansspelautoriteit (KSA) do tej pory nałożył w tym roku grzywny w wysokości 1,46 mln EUR na operatorów z licencją europejską, takich jak GVC Holdings, Mansion, Casumo i 1x Corp, za skierowanie oferty na rynek holenderski bez wymaganej licencji.