Ogolna 11 kwietnia 2022

Kindred wycofuje się z Holandii i notuje spory spadek przychodów

autor: Mateusz Mazur
W pierwszym kwartale 2022 roku grupa Kindred zanotowała przychody o 30% niższe niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Źródła spadków należy doszukiwać się przede wszystkim w decyzji operatora o wycofaniu się z działalności na terenie Holandii. 

Znaczny spadek przychodów

Przychody grupy Kindred w pierwszym kwartale 2022 roku spadły do 247 milionów funtów. Na utratę przychodów w sporej części złożyła się decyzja o wycofaniu się z działalności na terenie Holandii. Spadek przychodów z tego tytułu wyniósł bowiem aż 105 milionów funtów.

Dokładnie 1 października 2021 roku grupa zablokowała dostęp do swoich usług osobom przebywającym na terenie Holandii. Było to odpowiedzią na zmianę w polityce egzekwowania prawa wobec nielicencjonowanych operatorów, która doprowadziła również do tego, że z kraju Beneluksu wycofały się LeoVegas, Betsson, Entain i Casumo.

Powrót do Holandii rozwiąże problem?

Dyrektor generalny Kindred, Henrik Tjarnstrom zaznaczył, że operator nie jest zmuszony blokować dostępu do usług klientom z Holandii, jeśli oferta nie będzie skierowana bezpośrednio do nich. Tjarnstrom zapewnił jednak, że Grupy nie udostępni oferty holenderskim klientom dopóki nie otrzyma odpowiednich wyjaśnień.

Ostatecznie, Kindred zapowiedział, że osoby przebywające na terenie Holandii nie będą mogły korzystać z usług firmy dopóki Grupie nie zostanie przyznana licencja. Oczekuje się, że nastąpi to już w drugim kwartale tego roku, co wówczas powinno pozytywnie wpłynąć na finanse Kindred.

Dodaj komentarz