Parki i Centra 22 sierpnia 2017

Kolejka Scare Toys Factory, rzeczywiście Scare

autor: W.B.
Czterech wrocławian zostało poszkodowanych w sobotnim wypadku, do którego doszło na jednej z kolejek górskich w parku rozrywki "Legendia" w Chorzowie.

Podczas kolejnej odsłony flagowej dla Śląskiego Wesołego Miasteczka imprezy Legendia at Night doszło do niebezpiecznego zdarzenia na jednej z działających od lat 90. kolejek. Około 22:00 na końcowym odcinku toru hamulce nie zadziałały prawidłowo, wskutek czego wózek z 4 pasażerami z Wrocławia uderzył z impetem o stojący na peronie pusty wagonik. Trójka poszkodowanych trafiła na izbę przyjęć do Zespołu Szpitali Miejskich przy ul. Strzelców Bytomskich w Chorzowie. Zostali opatrzeni i po odpowiednich badaniach mogli wrócić do domu. Poszkodowani nie odnieśli na tak poważnych urazów, by wymagały natychmiastowej hospitalizacji – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta Chorzowa ds. aktywizacji społecznej. Zaraz po incydencie kolejka została zamknięta i poddana inspekcji technicznej. Powołano także komisję, która zajmuje się szczegółowym ustaleniem przyczyn zdarzenia.

– Prawdopodobnie na jego zaistnienie miał wpływ padający wcześniej deszcz i duża wilgotność powietrza. Nasi pracownicy są w stałym kontakcie z poszkodowanymi m.in. w celu usprawnienia relacji z ubezpieczycielem – wyjaśnia Paweł Cebula, dyrektor Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko.

Mała kolejka górska, czyli Scary Toys Factory, to symulacja przejażdżki szalonym samochodem po fabryce zabawek. Urządzenie zostało wyprodukowane we Włoszech w latach 90-tych. W 2015 r. zostało zainstalowane na terenie „Śląskiego Wesołego Miasteczka”, a następnie poddane gruntownemu remontowi. Jego sprawność potwierdzana jest coroczną certyfikacją niezależnego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Technicznych Urządzeń Rozrywkowych w Warszawie.

Był to jednak drugi w sezonie wakacyjnym wypadek na obiektach chorzowskiego parku rozrywki. Pod koniec czerwca doszło do niegroźnego w skutkach częściowego wypadnięcia z torów jednego z wagoników innej kolejki. Choć pasażerowie nie odnieśli wtedy poważniejszych obrażeń to z pewnością najedli się strachu.

My ze swej strony przypominamy wszystkim operatorom atrakcji i urządzeń rozrywkowych – Utrzymujcie swoje urządzenia w należytym stanie technicznym, gdyż zaniechanie dozoru lub jego brak może być przyczyną wielu groźnych wypadków!

Dodaj komentarz