Automaty 19 czerwca 2023

Kolejne przejęcie Entain. Przyszły właściciel STS szaleje na rynku

autor: redakcja
Firma Entain przejęła kanadyjską spółkę Sportsflare za 13,25 mln dolarów. Dotychczas była ona w całości zależna od Tiidal Gaming Group, zarejestrowanej jako Tiidal Gaming NZ. Transakcja została dotyczyła sprzedaży wszystkich aktywów i działalności operacyjnej Sportsflare

Akcje Tiidal Gaming Group C.TIDL są notowane po 0,09 (+0,1 centa). Zgodnie z warunkami umowy grupa Tiidal Gaming będzie przechowywać (kanadyjskie) 13,25 miliona dolarów przez okres 180 dni i może rozliczyć środki na dostosowanie kapitału. Roszczenia będą również rozpatrywane przez Entain w przypadku kosztów związanych z transakcjami w wysokości do 20 procent.

Najnowsze działania dodatkowo wzbogacą portfolio Entain w międzynarodowym e-sporcie i rozszerzą pozycję firmy w Ameryce Północnej, gdzie Tiidal jest spółką notowaną na kanadyjskiej giełdzie papierów wartościowych.

Kolejne 1 910 700 akcji zostanie rozdysponowanych pracownikom Sportsflare “w celu zaspokojenia uzyskanych uprawnień” zgodnie z zakupem aktywów. Po tym podziale akcji, Sportsflare ma wyemitowanych i pozostających w obrocie 87 603 908 akcji zwykłych.

Na początku tego roku Hearne stwierdził, że Sportsflare “świetnie pasuje do silnej obecności Entain w branży”. Zwrócił uwagę, że zarząd firmy jest przekonany, że przejęcie to “najlepsze długoterminowe rozwiązanie” dla marki. Przez lata Sportsflare zyskało pozycję autorytetu w e-sporcie. Współpracuje z wieloma wybitnymi graczami w branży, takimi jak Bayes.

Dodaj komentarz