Niemiec wraz ze swoim zespołem wkracza na scenę wydanej przez EA Sports gry piłkarskiej FIFA. W stworzeniu drużyny pomoże mu e-sportowa agencja eSportsReputation.
"Team Ozil", bo tak nazywać ma się zespół, ma brać udział w krajowych i międzynarodowych turniejach FIFA. Piłkarz potwierdził tę decyzję za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Ruch ten nastąpił po tym, jak Oezil został w czerwcu ambasadorem marki FIFA eWorld Cup. Turniej, który właśnie trwa, kończy się dzisiaj rozegraniem wielkiego finału. Zwycięzca zgarnie 250 tysięcy dolarów.
fot. Mesut Oezil/Facebook
PK
Więcej E-Sport
Esports World Cup 2026 przeniesiony z Rijadu do Paryża
Organizatorzy Esports World Cup 2026 zdecydowali o przeniesieniu turnieju z Rijadu do Paryża. Powodem zmiany lokalizacji są napięcia i konflikty zbrojne na Bliskim Wschodzie, które wzbudziły obawy dotyczące bezpieczeństwa uczestników oraz logistyki całego wydarzenia.