Kasyno 1 września 2022

Kolejny spadek przychodów w Makau

W sierpniu bieżącego roku Makau odnotowało przychód brutto z gier (GGR) w wysokości 2,18 mld MOP$ (270 mln USD). Oznacza to spadek o 51% w porównaniu z ubiegłym rokiem. 

Kolejny spadek przychodów

GGR wynoszące 2,18 mld MOP$ to aż o 51% mniej od wyniku, który Makau odnotowało w 2021 roku – wówczas GGR wyniósł 4,44 mld MOP$. Według danych Biura Inspekcji i Koordynacji Gier (DICJ) jest to i tak o wiele lepszy wynik od tego, który miał miejsce w lipcu – wtedy Makau zdołało uzyskać przychód 398 mln MOP$ (49 mln USD). Wówczas oznaczało to spadek przychodów brutto aż o około 95% w ujęciu rok do roku.

Jednocześnie sierpniowe przychody brutto są drugim najniższym wynikiem w 2022 roku. Przypomnijmy, że w czerwcu Makau odnotowało przychód 2,47 mld MOP$, co wówczas oznaczało spadek o 62% w porównaniu rok do roku. W maju oraz kwietniu również zanotowano spadki o 68%. Jedynym miesiącem, w którym odnotowano wzrost GGR okazał się luty. Wówczas przychody brutto wzrosły o 6%.

Patrząc na cały 2022 roku przychody brutto z gier w Makau wynoszą 28,85 mld MOP$. Oznacza to spadek o 53% – w ubiegłym roku na tym etapie GGR w Makau wynosiło 61,9 mld MOP$.

Ograniczenia powodem słabych wyników

Jako główna przyczyna tak słabych wyników cały czas wskazywane są ograniczenia związane z podróżowaniem oraz wcześniejsze zamknięcie kasyn. Przypomnijmy, że wszyscy podróżujący do Makau z Zhuhai muszą przedstawić negatywny wyniku testu na COVID-19, a aby zaliczyć drogę powrotną trzeba z kolei odbyć siedmiodniową kwarantannę.

To jak duży wpływ na spadek przychodów w Makau miała pandemia pokazują liczby – przed rozpoczęciem pandemii, w 2019 roku, Makau w każdym miesiącu odnotowywało GGR przekraczające 20 mld MOP$. Od lutego 2020 roku – z wyjątkiem maja 2021 roku – nie udało się przekroczyć nawet granicy 10 mld MOP$.

tagi:Makau

Dodaj komentarz