Loterie 30 maja 2022

Koniec proesu rebrandingu grupy Allwyn

Zakończył się proces rebrandingu grupy Allwyn. Tym samym doszło do zmiany tożsamości korporacyjnej we wszystkich głównych jednostkach.

Proces rebrandingu

Wraz z końcem 2021 roku firma ogłosiła zmianę tożsamości korporacyjnej marki SAZKA Entertainment na Allwyn Group. Decyzja podjęta została głównie w celu odświeżenia wizerunku i tożsamości firmy, która narodziła się na czeskim rynku. Taki ruch został uznany za konieczny, aby odzwierciedlić wiodące europejskie portfolio loterii oraz dalsze jej ambicje.

Zarząd korporacyjny ogłosił, że cztery główne jednostki – SAZKA (Czechy), OPAP (Grecja i Cypr), Lotteries (Austria) i Lotto ‘Gioco’ (Włochy) zmieniły nazwę na Allwyn. Brytyjskie ramię grupy, które ma przejąć zarządzanie Loterią Narodową w 2024 roku, zastępując Camelot Group, które będzie działać jako Allwyn Services UK Ltd.

W momencie podjęcia decyzji grupa utworzyła Allwyn UK, jako firmę ubiegającą się o udział w czwartym konkursie loterii narodowej rządu brytyjskiego, który został wygrany w marcu ubiegłego roku.

“Zmianie uległy tylko struktury prawne”

Na temat całej sytuacji głos zabrał Robert Chvatal, CEO grupy Allwyn: – Zmianie uległy tylko nazwy prawne. Struktura własności, holdingowa i działalność spółek pozostają bez zmian. Nasze gry nadal będą ofertowane pod kultowymi lokalnymi markami, które są znane przez naszych klientów – powiedział Chvatal.

W styczniu zarząd Allwyn potwierdził spekulacje mediów, że firma dąży do fuzji z Cohn Robbins Holdings Corp (CRHC), a więc spółką SPAC byłego dyrektora operacyjnego Goldman Sachs i doradcy Donalda Trumpa, Gary’ego Cohna.