Ogolna 3 marca 2023

Konrad Komarczuk zastąpi Carlo Di Maio na stanowisku General Manager Fortuna w Rumunii

Według informacji portalu igamingexpress.com, dyrektor generalny polskiego oddziału Fortuna Entertainment Group Konrad Komarczuk przeniesie się w pierwszych dniach marca do Rumunii, gdzie obejmie równoległe stanowisko w tamtejszym oddziale. 

13 lat doświadczenia w branży

Konrad Komarczuk posiada 13-letnie doświadczenie w branży hazardowej. Swoją przygodę z nią rozpoczął jako Projects Manager w Totalizator Sportowy Sp. o.o., gdzie w kolejnych latach piastował także stanowiska Director of Project Managment Office i Director of Product and Innovation Department.

W grudniu 2016 roku nowy General Manager Fortuna Romania objął natomiast funkcję dyrektora generalnego polskiego oddziału Fortuna Entertainment Group, którym pozostawał do chwili obecnej.

Zmiany w polskim oddziale

Konrad Komarczuk pojawi się w Rumunii 6 marca i stopniowo zacznie przejmować obowiązki od ustępującego dyrektora generalnego – Carlo Di Maio, który w najbliższym czasie opuści szeregi Grupy. Di Maio stał na czele oddziału przez niespełna dwa lata, począwszy od sierpnia 2021 roku.

Objęcie przez Konrada Komarczuka stanowiska General Manager w Rumunii wiąże się również z koniecznością wyznaczenia osoby, która stanie na czele polskiego oddziału. Nie jest jednak wykluczone, że Komarczuk będzie odpowiedzialny za podejmowanie kluczowych decyzjach na obu rynkach – w Polsce i Rumunii. Tego dowiemy się w kolejnych dniach lub z oficjalnego komunikatu grupy.

Szansa dla Konrada Komarczuka

Nie jest tajemnicą, że zmiana u steru na rynku rumuńskim w Fortunie podyktowana jest potrzebą zmian. Zarząd grupy stracił bowiem zaufanie do umiejętności obecnego zarządu w Rumunii. Tym samym Fortuna Entertainment Group zamierza skorzystać z doświadczenia Komarczuka, który ma wynieść firmę na wyższy poziom finansowy i organizacyjny.

Bez wątpienia jest to dla niego również ogromna szansa, a także pokazuje, iż jego praca za ostatnie lata na polskim rynku jest wysoko ceniona przez zarząd spółki. Nie sposób nie zauważyć tutaj ogromnego zaufania do Komarczuka, którym obdarzył go m.in Victor Corcoran, szef całej grupy Fortuna Enterinment Group.

Z informacji portalu igamingexpress.com wynika bowiem, że próby przekonania Konrada Komarczuka do przeniesienia się na rynek rumuński trwały już od dłuższego czasu. Dopiero oferta z gatunku nie odrzucenia skłoniła Polaka do zaakceptowania propozycji. Jego zadaniem będzie zbudowanie solidnych fundamentów w Rumunii do czasu znalezienia stałego General Mangera. Możemy zatem zakładać, że misja Komarczuka w Rumunii okaże się krótkookresowa.

Dodaj komentarz