E-Sport 7 sierpnia 2019

Kontynuacja prezydenckiej inicjatywy Narodowej Drużyny Esportu

autor: MR
Po kilku miesiącach rozmów Esports Association doszło do porozumienia z Kancelarią Prezydenta RP Andrzeja Dudy w sprawie kontynuowania i dalszego zarządzania inicjatywą „Narodowa Drużyna Esportu”. Przy wsparciu administracji rządowej, związków sportowych oraz Kancelarii Prezydenta Esports Association będzie administrować i rozwijać kadry narodowe w różnych dyscyplinach esportowych.

Prezydent RP Andrzej Duda inaugurując powołanie Narodowej Drużyny Esportu postawił pytanie „czy możemy mówić, że esport jest sportem?”.

„Jeżeli możemy mówić, że szachy czy brydż sportowy są sportem, to esport, który niezwykle rozwija zdolności manualne i refleks gracza, bez wątpienia także można zaliczyć do dziedzin sportowych.” – dodał bez wahania Prezydent.

Działania Prezydenta Andrzeja Dudy przyciągnęły uwagę nie tylko graczy i fanów rozgrywek elektronicznych, ale także mediów i środowisk, na co dzień niezwiązanych z esportem.

Dało to impuls i otworzyło drogę do rozwoju narodowych drużyn esportowych, którą Polskie Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych – organizacja non-profit mająca na celu popularyzację i profesjonalizację sportów elektronicznych w Polsce – będzie dalej podążać.

Budowanie struktur wspierających działalność graczy oraz środowisk esportowych będzie nie tylko kolejnym etapem rozwoju esportu w Polsce, ale również samego stowarzyszenia, które od swojego powstania w 2016 roku cyklicznie organizuje m.in. Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych, akademickie rozgrywki Edu Esports League, a także wprowadza autorski esportowy program edukacyjny w szkołach średnich.

“To duże wyróżnienie i odpowiedzialność. Z Narodową Drużyną Esportu wiążą się ogromne nadzieje społeczności esportowej i zamierzamy pokierować tym projektem z pomocą najlepszych branżowych specjalistów. Patronat Pana Prezydenta potwierdza, że rozwój inicjatyw oddolnych w polskim esporcie to właściwy kierunek.” – powiedział Łukasz Trybuś, prezes Esports Association.

Kontynuując inicjatywę Narodowej Drużyny Esportu stowarzyszenie chce wypracować przejrzyste i uznawane przez całe środowisko graczy zasady wyłaniania krajowych reprezentacji w dyscyplinach esportowych oraz promować nowoczesne rozwiązania wprowadzające świat polskich sportów elektronicznych na nowy poziom.

Bieżące informacje w temacie Narodowej Drużyny Esportu będzie można znaleźć w dedykowanej sekcji na stronie polskiesport.pl oraz w kanałach społecznościowych stowarzyszenia.

Dodaj komentarz