Bukmacherka 3 czerwca 2024

Kto z bukmacherów ma najwięcej powodów do zadowolenia po sezonie Fortuna 1 Ligi?

autor: Adrian Janiuk
Osiem klubów z Fortuna 1 Ligi współpracują aktualnie z firmami bukmacherskimi. Fortuna jest sponsorem tytularnym rozgrywek 1 Ligi, ale kilku innych bukmacherów angażuje się w działania w poszczególnych klubach. W sponsoring klubów z zaplecza polskiej elity piłkarskiej inwestują: Superbet, GO+bet, forBET, LV Bet, Betcris oraz przede wszystkim STS. Sprawdźcie, jak poszło w tym sezonie drużynom, którą są wspomagane przez bukmacherów.

Superbet

GKS Tychy – 9. miejsce w Fortuna 1 Lidze

Superbet obok Browaru Tyskie jest sponsorem głównym GKS-u Tychy. Superbet, jeden z liderów polskiego rynku bukmacherskiego jest także sponsorem strategicznym Lecha Poznań. Ponadto inwestuje także w Górnika Zabrze. Ekipa z Tychów kompletnie rozczarował zwłaszcza na samym finiszu sezonu. Poniosła cztery porażki z rzędu i w rezultacie wypadła ze strefy barażowej.

GO+bet

Wisła Kraków – 10. miejsce w Fortuna 1 Lidze

Bukmacher GO+bet jest oficjalnym sponsorem 13-krotnego mistrza Polski. – Jesteśmy nowym, legalnym bukmacherem ze 100% polskim kapitałem. Działamy w Internecie i na rynku naziemnym. Nasz doświadczony zespół składa się z pasjonatów sportu, e-sportu i rozrywki, którzy poświęcili lata na poznawaniu rynku bukmacherskiego. Ta wiedza wyniesiona z sukcesów i porażek pozwoliła nam przygotować wizję firmy innej niż pozostałe. Wizję bukmachera, u którego sami chcielibyśmy grać – tymi słowami na początku sezonu reklamował się bukmacher GO+bet.

Z kolei Wisła, jeśli chodzi o rozgrywki ligowe rozczarowała na całej linii. W ostatnich pięciu meczach zdobyła zaledwie cztery punkty (trzy porażki, zwycięstwo i remis), dlatego zdobywcy Fortuna Pucharu Polski skończyli sezon poza strefą barażową.

Chrobry Głogów – 12. miejsce w Fortuna 1 Lidze

Bukmacher GO+bet jest sponsorem głównym klubu z Dolnego Śląska. Chrobry pewnie utrzymał się w Fortuna 1 Lidze, w której występuje nieprzerwanie od dekady.

forBET

Arka Gdynia – 3. miejsce w Fortuna 1 Lidze

Bukmacher forBET jest sponsorem głównym klubu z Trójmiasta. “forBET to marka o ugruntowanej pozycji, która mocno wpisała się w rynek polskich, legalnych zakładów bukmacherskich i zdobyła zaufanie tysięcy graczy. Od początku swojej działalności forBET aktywnie wspiera polski sport. Aktualnie oprócz Arki Gdynia bukmacher jest sponsorem takich podmiotów jak: ŁKS Łódź, Polski Związek Tenisowy, reprezentacja Polski Amp Futbol, Runmageddon, Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, fundacja Warsaw Sports Group, szereg klubów z niższych lig oraz drużyny e-sportowej x-kom AGO. W 2019 rok forBET otrzymał branżowe nagrody za Najlepsze Kursy oraz Najlepszą Aplikację Mobilną” – czytamy na stronie internetowej gdyńskiego klubu.

Arka i jej kibice przeżyli po raz kolejny ogromny zawód. Drużyna z Gdyni długo była liderem Fortuna 1 Ligi, ale w końcówce wypuściła bezpośredni awans do elity. Na finiszu sezonu “Arkowcy” zostali wyprzedzeni przez Lechię Gdańsk i GKS Katowice. Natomiast w finale barażów gdynianie musieli uznać wyższość Motoru Lublin (1:2). Zespół z Trójmiasta to jeden z największych przegranych, o ile nie największy, minionego sezonu.

STS

Podbeskidzie Bielsko-Biała – 17. miejsce w Fortuna 1 Lidze

Klub z Rychlińskiego 21 dokładnie 21 lipca zeszłego roku ogłosił nawiązanie współpracy z bukmacherem STS. Ubiegły sezon dla “Górali” zakończył się katastrofalnie. Podbeskidzie spadło z ligi.

GKS Katowice – 2. miejsce w Fortuna 1 Lidze

STS w lipcu 2023 roku został oficjalnym sponsorem GKS-u Katowice. Jako pierwszy bukmacher w Polsce podpisał umowę wielosekcyjną. Została ona zawarta na rok z opcją przedłużenia. – Jako lider branży bukmacherskiej, który wyznacza trendy na rynku postanowiliśmy zaangażować się w regionalny projekt, jakim jest wielosekcyjny GKS Katowice. Jesteśmy przy tym pierwszym bukmacherem w Polsce, który został sponsorem drużyny kobiet, który notabene jest aktualnym mistrzem Polski – powiedział wówczas Paweł Rabantek, Chief marketing officer w STS.

GKS Katowice współpracując z STS zaliczył kapitalny sezon. Ekipa ze Śląska bezpośrednio awansowała do PKO BP Ekstraklasy. Katowiczanie wracają do elity po 19 latach.

LV Bet

Wisła Płock – 7. miejsce w Fortuna 1 Lidze

Współpraca bukmachera LV Bet z Wisłą Płock trwa od kilku dobrych lat, a konkretnie od 2016 roku. Obie strony są zadowolone z osiąganych korzyści, dlatego kooperacja nadal jest utrzymywana. Płocczanom do miejsca gwarantującego grę w barażach zabrakło dwóch punktów. Sytuację “Nafciarzy” skomplikowały trzy porażki we trzech ostatnich meczach ligowych. Fatalny finisz zaważył.

Betcris

Zagłębie Sosnowiec – 18. miejsce w Fortuna 1 Lidze

Klub z Sosnowca dokładnie od 31 sierpnia 2023 roku współpracuje z Betcrisem. Zakłady bukmacherskie Betcris weszły na polski rynek jako jeden z najmłodszych, ale również najbardziej doświadczonych podmiotów. Historia firmy sięga 1985 roku, właśnie wtedy został otwarty pierwszy dominikański punkt przyjmowania zakładów bukmacherskich. Do tej pory firma Betcris kojarzona była głównie z krajami Ameryki Środkowej, takimi jak Panama czy Dominikana, a prawie roku jest dostępna również w Polsce. Zagraniczne doświadczenie jest z pewnością ogromnym atutem dla graczy, którzy mogą skorzystać z czegoś nowego na polskim rynku zakładów bukmacherskich.

Zagłębie okazało się zdecydowanie najsłabszą ekipą w sezonie 2023/34 w Fortuna 1 Lidze. Zespół z Sosnowca po pięciu latach pożegnał się z zapleczem piłkarskiej elity w naszym kraju.

Bez współpracy z bukmacherem

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – 14. miejsce w Fortuna 1 Lidze

Klub z Małopolski nie prowadzi współpracy z żadnym bukmacherem. “Słoniki” znaleźli się na dole tabeli, ale od strefy spadkowej zachowali bezpieczną przewagę wynoszącą siedem punktów.

Górnik Łęczna – 5. miejsce w Fortuna 1 Lidze

Klub z Lubelszczyzny również nie jest sponsorowany przez żadnego bukmachera. Ekipa z Łęcznej zagrała w barażach, ale w półfinale musiała uznać wyższość Motoru.

Polonia Warszawa – 15. miejsce w Fortuna 1 Lidze

Stołeczny klub także nie prowadzi współpracy z bukmacherem. Beniaminek rzutem na taśmę utrzymał się w Fortuna 1 Lidze.

Odra Opole – 6. miejsce w Fortuna 1 Lidze

Klub z Opolszczyzny jest wśród dwunastu, które nie mają nawiązanej współpracy z bukmacherem. Odra zagrała w barażach, w półfinale uległa jednak Arce.

Stal Rzeszów – 11. miejsce w Fortuna 1 Lidze

Rzeszowianie nie współpracują obecnie z żadnym bukmacherem. Na koszulkach piłkarzy Stali widnieje jednak logo firmy bukmacherskiej Fortuna, która jest sponsorem tytularnym rozgrywek 1 ligi. Klub ze stolicy Podkarpacia zajął 11. miejsce i spokojnie utrzymał się na zapleczu PKO BP Ekstraklasy.

Lechia Gdańsk – 1. miejsce w Fortuna 1 Lidze

Spadkowicz z PKO BP Ekstraklasy także nie jest sponsorowany przez żadnego bukmachera. Lechia po zaledwie jednym sezonie na zapleczu elity błyskawicznie do niej wróciła.

Motor Lublin – 4. miejsce w Fortuna 1 Lidze (awans do PKO BP Ekstraklasy po barażach)

Beniaminek Fortuna 1 Ligi nie ma obecnie nawiązanej współpracy z żadnym bukmacherem. Na koszulkach zawodników Motoru widniało logo Fortuny. Po awansie do elity być może ta sytuacja się zmieni i Motor zwiąże się umową z jednym z bukmacherów działających na polskim rynku.

Resovia – 16. miejsce w Fortuna 1 Lidze

Rzeszowianie również nie są sponsorowani przez żadnego bukmachera. Resovii do zachowania ligowego bytu zabrakło punktu.

Miedź Legnica – 8. miejsce w Fortuna 1 Lidze

Klub z Dolnego Śląska nie współpracuje aktualnie z żadnym bukmacherem. Na trykotach meczowych piłkarzy Stali widoczne jest logo firmy bukmacherskiej Fortuna, która jest sponsorem tytularnym rozgrywek 1 ligi.

Znicz Pruszków – 13. miejsce w Fortuna 1 Lidze

Beniaminek Fortuna 1 Ligi nie ma obecnie nawiązanej współpracy z żadnym bukmacherem. Na koszulkach graczy Znicza, podobnie jak w innych przypadkach, widnieje logo Fortuny.

Dodaj komentarz