Panie Ministrze od celników,
Uprzejmie donoszę, że w Poznaniu na osiedlu Chrobrego w okolicy wybiegu dla psów postawiono automat hazardowy. Bezczelnie wystawiły go tam władze samorządowe udowadniając tym samym, że za nic mają Ustawę hazardową, która to już cztery lata temu zakazała ustawiania automatów o niskich wygranych, a dopuszcza hazard jedynie w kasynach. Rzeczony automat po losowaniu wydaje nagrody rzeczowe, a dodatkowo korzystać mogą z niego bez jakichkolwiek ograniczeń bawiące się w okolicy dzieci. Operatorzy automatu chcąc chyba zakpić z celników, wyposażyli go nawet w regularną wajchę typową dla jednorękich bandytów.
Smaczku, a właściwie niesmaczku tej poznańskiej aferze hazardowej nadaje fakt, że automat powstał jako efekt konkursu ogłoszonego przez znaną niemiecką firmę. Tym samym sprawa ma charakter międzynarodowy.
Wzywamy Pana Ministra by czym prędzej podległe Panu służby zarekwirowały ów automat dla niepoznaki nazwany Rekuperatorem (Gaminator by od razu podpadł!) najlepiej wraz z zawartością. Będzie on stanowił dowód łamania Ustawy hazardowej przez władze samorządowe. Szczególnie, że samorządowcy działając na zasadzie recydywy nie kryją się z zamiarem operowania kolejnymi automatami tego typu.
Więcej pod tym linkiem: http://www.wykop.pl/ramka/1692120/pierwszy-automat-na-psie-kupy-na-swiecie-stanal-w-poznaniu/
Jak działa Rekuperator i czy wypełnia znamiona automatu hazardowego można zobaczyć poniżej.
W.B.
Więcej Automaty
Local content w branży gier na pieniądze. „Nie ścigamy się o to, kto sprytniej rozliczy podatek. Konkurujemy jakością produktu i stabilnością”
W kwietniu rząd zainaugurował projekt "Local Content. Z korzyścią dla Polski". Jego celem jest zwiększenie udziału polskich firm we wspieraniu poszczególnych segmentów gospodarki. Jak natomiast to wygląda w kontekście branży gier na pieniądze? O tym w rozmowie z Interplay.pl opowiedział Piotr Fedak, prezes Promatic Group - polskiego producenta automatów i…