Kasyno 20 października 2022

Las Vegas Sands publikuje wyniki z III kwartału

Las Vegas Sands opublikował wyniki z III kwartału tego roku. Mowa o przychodach na poziomie 1,01 mld dolarów, co oznacza wzrost o 18% w porównaniu z rezultatem z III kwartału w poprzednim roku.

Wyniki Las Vegas Sands w III kwartale

W wielu aspektach, wyniki Las Vegas Sands z III kwartału tego roku wyglądają znacznie lepiej niż to miało miejsce po trzecim kwartale w roku ubiegłym. Poza wspominanymi przychodami, które wyniosły 1,01 mld dolarów w porównaniu z 857 mln dolarów, Las Vegas Sands zanotowało mniejsze straty operacyjne za III kwartał, gdyż wyniosły 177 mln dolarów w porównaniu do 316 mln dolarów w III kwartale 2021 roku.

Ponadto strata netto z działalności kontynuowanej wyniosła 380 mln dolarów w porównaniu do 594 mld dolarów w III kwartale ubiegłego roku. Lepiej wypada także skorygowana EBITDA z nieruchomości, która wzrosła z 47 mln dolarów w trzecim kwartale 2021 roku do 191 mln dolarów z najnowszego zestawienia. Mowa o wzroście o 306%.

Całkowity dochód netto Sands China spadł o 59% z 611 mln dolarów w trzecim kwartale 2021 roku do 251 mld dolarów w trzecim kwartale tego roku. Nieznacznie więcej wynosi strata netto za trzeci kwartał 2022, gdyż mowa o 472 mln dolarów w porównaniu do 423 mld dolarów w trzecim kwartale 2021 roku.

Obserwacja dalszego postępu

W takich słowach o wynikach wypowiedział się Robert G. Goldstein, prezes i CEO Las Vegas Sands: – Podczas, gdy ograniczenia dotyczące podróży nadal mają wpływ na nasze wyniki finansowe w tym kwartale, możemy z przyjemnością zaobserwować dalszy postęp w ożywieniu w Singapurze, przy czym Marina Bay Sands osiągnęła 343 mln dolarów skorygowanego zysku EBITDA z nieruchomości. Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do możliwości powitania większej liczby gości w naszych obiektach. Coraz więcej osób może bowiem podróżować zarówno do Singapuru, jak i Makau.

– Cały czas popyt ze strony klientów pozostaje silny, więc jesteśmy pewni ożywienia rynku. Dodatkowo nasze inwestycje w członków zespołu, a także w wiodący w branży portfel nieruchomości Integrated Resort pozycjonują nas wyjątkowo dobrze, dzięki czemu możemy liczyć na przyszły wzrost w miarę ustępowania ograniczeń w podróżowaniu  – stwierdził Robert G. Goldstein

Dodaj komentarz