Ogolna 15 marca 2021

LeoVegas przejmuje Expekt od Betclic Group

Operator gier online LeoVegas nabył markę zakładów sportowych Expekt od Grupy Betclic za pięć milionów EUR.

Szczegóły umowy

Zgodnie z umową LeoVegas przejmie na własność wszystkie aktywa skandynawskiej marki. Firma oświadczyła, że przejęcie wzmocni jej portfolio w segmencie zakładów sportowych. Co więcej rozszerzy możliwości rozwoju na tym rynku.

Dyrektor generalny LeoVegas, Gustaf Hagman dodał, że zakup stanowi „kamień milowy” dla operatora, z planami uczynienia Expekt wiodącej marki zakładów sportowych w Szwecji i innych krajach skandynawskich: – Dla tych z nas, którzy dorastali przy grach hazardowych online w Szwecji, Expekt jest niezaprzeczalnie jednym z pionierów zakładów sportowych. Po kilku latach w cieniu, przywrócimy Expekt do dawnej świetności jako wiodącej marki zakładów sportowych.

Dołożymy wszelkich starań, aby zaoferować najlepsze wrażenia z zakładów sportowych na urządzenia mobilne, co pociągnie za sobą szereg nowych innowacji w najbliższych latach – zakończył Gustaf Hagman.

Przejęcie spółki Expekt Nordics

LeoVegas przejmie na własność spółkę Expekt Nordics z siedzibą na Malcie, która posiada szwedzką licencję i prowadzi działalność w kraju pod marką Expekt. LV nabędzie również aktywa od Betclic – która nabyła markę za 125 mln euro w 2009 roku – w tym wszystkie prawa do marki Expekt i dostęp do istniejącej bazy klientów.

Expekt odnotował 6,9 mln euro przychodów netto z gier w 2020 roku, w tym 1,6 mln euro w ostatnim kwartale roku. Cena zakupu stanowi wielokrotność przychodu 0,7x w 2020 roku. Transakcja przejęcia obejmuje przejście trzech pracowników, którzy mają być decydujący w rozwoju projektu.

Podpisanie umowy

Umowa ma zostać zawarta w maju tego roku. Przejęcie nastąpiło po tym, jak LeoVegas w zeszłym miesiącu odnotował wzrost całkowitego zysku o 103,2% – porównując 2019 rok do 2020. Warto zaznaczyć, że czwarty kwartał dla LeoVegas był dla niego najlepszy w historii.

Podsumowując, przychody LeoVegas za 12 miesięcy do 31 grudnia wyniosły 387,5 mln €, co oznacza wzrost o 8,9% z 356,0 mln € w roku poprzednim.