Ogolna 3 sierpnia 2022

LeoVegas ukarany grzywną w Wielkiej Brytanii

Komisja ds. Hazardu w Wielkiej Brytanii nałożyła grzywnę w wysokości 1,2 mln funtów na LeoVegas. To pokłosie błędów, jakie popełnił szwedzki operator w zakresie odpowiedzialności społecznej i przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy.

LeoVegas ukarany grzywną

Brytyjska komisja zajmująca się hazardem stwierdziła, że LeoVegas jest winny naruszeń związanych z odpowiedzialnością społeczną oraz przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i tym samym nałożyła grzywnę na szwedzkiego operatora w wysokości 1,2 mln funtów. Dodatkowo LeoVegas otrzymał oficjalne ostrzeżenie i zostanie poddany audytowi w celu upewnienia się, iż prawidłowo zarządza protokołami dotyczącymi odpowiedzialności społecznej i przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy.

W takich słowach decyzję komisji skomentowała Leanne Oxley, dyrektor ds. Egzekwowania i Wywiadu Komisji Hazardu: – Zidentyfikowaliśmy sprawę poprzez skoncentrowane działania w zakresie zgodności. Będziemy nadal podejmować kroki przeciwko innym operatorom, jeśli nie wyciągną oni wniosków z naszej pracy w zakresie egzekwowania prawa. Ten przypadek jest kolejnym przykładem na to, że operatorzy nie chronią klientów.

Jakie błędy popełnił LeoVegas?

W kontekście odpowiedzialności społecznej, błędy za które grzywnę otrzymał szwedzki operator dotyczyły kilku istotnych kwestii. Jedna z nich odnosiła się do ustawiania progów wydatków. Druga z kolei do wdrożenia okresu przerwy po sześciu godzinach gry, bez wyjaśnienia stosowności któregokolwiek z działań.

Z kolei naruszenia w zakresie przeciwdziałaniu praniu pieniędzy dotyczyły ustalanie progów, które były zbyt wysokie i nierealistyczne, aby skutecznie zarządzać ryzykiem prania pieniędzy. Operator polegał również na nieodpowiednich informacjach dotyczących tego, ile klient może wydać pieniędzy na podstawie jego dochodu lub majątku.

Dodaj komentarz