Ogolna 9 września 2022

LiveScore Group i Ringier AG ogłosiły partnerstwo strategiczne

LiveScore Group i Ringier AG ogłosiły przełomowe partnerstwo strategiczne. W jego ramach szwajcarska firma medialna i technologiczna dokona inwestycji o wartości 50 mln funtów w działalność LiveScore Group. Będzie ona dotyczyć zakresu związanego z mediami oraz grami sportowymi.

Partnerstwo strategiczne LiveScore Group i Ringier AG

Cała transakcja przyczyni się do ekspansji firmy, która obejmuje wiodące marki LiveScore, LiveScore Bet oraz Virgin Bet. LiveScore Group jest określana jako szybko rozwijającą się firma, która osiągnęła znaczny wzrost udziału w wysoce konkurencyjnych rynkach. Osiągnięto to głównie dzięki wykorzystaniu zróżnicowanego kanału pozyskiwania klientów oraz inteligencji gier.

Niedawno utworzony dział Ringier Sports Media Group, będący najnowszym etapem rozwoju jednej z największych firm medialnych w Europie, może poszczycić się bogatym portfelem innowacyjnych przedsięwzięć. Nowa inwestycja strategiczna w Grupę LiveScore ma przyśpieszyć rozwój w kluczowych regionach Europy Środkowej i Wschodniej, które są mocną stroną mediów sportowych Ringier.

Cała inwestycja następuje po trzech latach działalności LiveScore Group, która została założona w 2019 roku przez Noela Haydena i kierowana przez Sama Sadiego.

– Jestem podekscytowany widząc jak dwie najbardziej innowacyjne firmy sportowe i medialne tworzą nową relację. To przełomowy moment, który pozowali Grupie LiveScore zmaksymalizować strategiczne możliwości – skomentował wspominany Hayden.

– To bardzo znaczący dzień dla LiveScore Group, ponieważ wykonujemy znaczący krok po strategicznej inwestycji w wysokości 50 milionów funtów. Jestem przekonany, że Ringier, wraz ze swoją Sports Media Group, jest idealnym partnerem, który przyspieszy naszą ekspansję na rynki Europy Środkowej i Wschodnie – dodał wspominany Sadi.

Po dokonaniu inwestycji do Rady Nadzorczej LiveScore Group dołączy Stilian Shishkov. Obecnie jest on Senior Partnerem Ringier Sports Media Group oraz założycielem i CEO Ringier Sportal Media Group w Bułgarii.

“LiveScore udowodniło, że jest liderem branży”

Swój komentarz dołożyli także Marc Walder, CEO Ringier AG oraz Robin Lingg, Przewodniczący Rady Nadzorczej Ringier Sports Media Group.

– Grupa LiveSocore udowodniła, że jest prawdziwym liderem w branży i będzie idealnym partnerem biznesowym dla Ringier. Wspólnie, pod kierownictwem Ringier Sports Media Group, chcemy wprowadzić innowacyjne produkty. Dzięki wsparciu LiveSocore Group lepiej wiemy, co ludzie myślą o sporcie i co on dla nich znaczyy – powiedział Walder.

– Media sportowe to miejsce, w którym spotykają się widzowie, sportowcy i reklamodawcy. W ciągu trzech miesięcy istnienia, Ringier Sports Media Group celowo wprowadziła w życie obietnicę założycielską aby zjednoczyć pod swoim parasolem wiodące marki cyfrowe mediów sportowych. Udział w LiveScore Group jest kolejnym krokiem, który pozwoli rozwijać innowacyjne produkty oparte na wspólnych technologiach – zakończył Lingg.

Dodaj komentarz